Avlağısökü Köyü Hakkında Bilgi Erfelek Sinop

'Sinop Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Avlağısökü Köyü Hakkında Bilgi Erfelek Sinop konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sinop Köyleri - Avlağısökü Köyü Erfelek - Avlağısökü Köyü Hakkında - Avlağısökü Köyü Tanıtımı - Avlağısökü Köyü Resimleri

  Avlağısökü, Sinop ilinin Erfelek ilçesine bağlı bir köydür.  İlçe: ERFELEK - İl: SİNOP


  Köy Muhtarı: Cemil SARI  Muhtarlık Erişim Bilgileri:  Telefon: 0368-5291165  Demografik Bilgiler:  Nüfusu:
  2000
  127

  1997
  216

  İle Uzaklığı: 47 km

  İlçeye Uzaklığı: 19 km

  Rakım: 800 m  Altyapı bilgileri  Köyde ilköğretim okulu bulunmasına karşın ögrenci olmadıgından kapalıdır. Köyde, içme suyu şebekesi VARDIR. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur. köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  Sinop iline 47 km, Erfelek ilçesine 19 km uzaklıktadır.İilçe merkezinden itibaren 2kmlik asfalt yoldan itibaren yolun geri kalan bölümü toprak yoldur.Özellikle kış aylarında ulaşım zorluklarından dolayı köyün çok fazla göç vermesine sebeb olmuştur.Uzay çagınıyaşadıgımız bu yüzyılda nüfusunun %99 Göç vermesine ragmen maalesefki hala ulaşım sorunu birtürlü çözülememiştir.Yaklaşık olarak 8000 civarında nüfusu olmasına karşın ancak 150 kadarı köyde yaşamaktadır.Ulaşımın olmaması, saglık kuruluşunun bulunmaması insanların ürettiklerini degerlendirememesi ve bilinçsizce yapılan üretimden dolayı bu kadar göç vermek zorunda kalmıştır.Siyasi ikdidarın binlerce km duble yol yaptık diye söylemlerde bulundukları bu dönemde 'AVLAGISÖKÜ'uzatılacak elleri bekliyor.
  Köyünüze Ait bilgi ve Resimleri Bu konu altinda paylasabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş