Avira UnErase Personal 1.4

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Avira UnErase Personal 1.4 konusu
  Avira UnErase Personal 1.4  Avira UnErase Personal bir veri kurtarma yazılımıdır. Güvenlik yazılımları ile tanınan Avira firmasının kişisel kullanım için ücretsiz olarak sunduğu bu yazılım küçük boyutu ve kolay kullanımı ile dikkat çekmektedir.

  Yazılımın temel işlevi bilgisayar kullanıcılarının sabit disklerinden yanlışlıkla silmiş oldukları dosyaları kurtarabilmektir. Ayrıca virüsler ve diğer zararlı kodların sistem üzerinde verdikleri hasar sonucu silinen dosyaları, yazılım kaldırma araçlarının hatalı silme işlemleri ile kaybedilen gerekli verileri geri getirebilme özelliklerine sahiptir.

  Sistemden her ne şekilde silinmiş olursa olsun bir dosyanın sabit disk üzerinden tamamen kaybolabilmesi için kaydedildiği alanın üzerine başka verilerin yazılmış olması gerekmektedir. Yani sizin geri dönüşüm kutusundan sildiğinizi sandığınız dosyalar aslında halen sabit sürücü üzerinde kayıtlıdır (ta ki kaydedildiği alana başka veriler yazılana kadar).

  Geri getirmek istediğiniz dosyalar da yukarıda açıklanan temel mantığa uygun biçimde halen sabit sürücüde ise veri kurtarma yazılımları dosyalarınızı kurtarabilir. Avira UnErase Personal yazılımı da bu işlemi gayet iyi yapabilmektedir.

  Yazılımı innDirip kurduktan sonra yapmanız gereken, kurtarma işlemini yapmak istediğiniz disk bölümünü seçerek, yazılımın kurtarılabilecek dosyaları bulmasını beklemek ve ardından istediklerinizi seçerek işlem yapmaktır.

  Ücretsiz/Freeware


  İNDİR
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Avira UnErase Personal Forum Tarih
Lavirat nedir - Lavirat ne demek FrmArtuklu TatLı SöZLük 24 Mart 2011
Karacaviran Köyü Hakkında Bilgi Develi Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Karacaviran İlköğretim Okulu Kayseri Develi Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Eylül 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic (Linux/FreeBSD/Solaris) 3.1.3.4-1 İndir Linux işletim sistemi 30 Mart 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 10.0.0.561 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş