Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.418 Indir Download Yükle

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.418 Indir Download Yükle konusu Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.418

  Kapladığı Alan: 29.4 Megabayt

  Kullanım Hakkı
  : Ücretsiz (Freeware Bedava)

  Lisan
  : Ing

  İşletim Platformu
  : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Şirket
  : Avira GmbH

  [​IMG]

  Lansman:
  Avira AntiVir Personal Edition Classic ücretsiz bir kişisel sistem güvenlik Yazılımıdır. 9 numaralı Versiyonü ile bünyesine çok iyi özellikler ekleyerek daha başarılı bir Program haline gelmiştir. Zararlıları algılama ve sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır.

  Virüs algılama ve temizleme özelliğinin yanısıra truva atlarına, solucanlara, numara çevirici olarak tabir edilen ve sizin denetiminiz dışında aramalar yaparak kabarık faturalarla karşılaşmanıza neden olan dialerlara, arkakapıdan sisteme sızan zararlılara, phishing denen ve özelliikle internet bankacılığında bir tehdit oluşturup şifrelerinizi çalma amaçlı hareketlere, zararlı oyun ve şaka amaçlı yazılımlara, çift uzantılı dosyalara karşıda Platformu koruyup, bunları sistemden temizleyebilmektedir.

  Avira AntiVir Personal Edition Classic internet üzerinden veritabanının sürekli güncellenmesine imkan tanıyarak, yeni zararlılara karşı da sisteminizin hazır olmasını sağlamaktadır. basit güncelleme yapılabilmesi için Programın içerisinde bir İnternet Güncelleme Sihirbazı mevcuttur. Veritabanı sıksık güncellenen Program bu konuda da rakiplerinden geri kalmamaktadır.

  Günümüzde AntiVirus yazılımlarının mevcut zararlıları algılama-temizleme özelliğinin artık yetmediği görülmüştür. Çünkü ne kadar çabuk çözüm getirilirse getirilsin virüsler daha önce yazılmaktadır. Durum böyle olunca AntiVirus yazılımları yapılarını değiştirerek henüz tanımlanmamış zararlıları da algılayıp, sisteme zarar vermelerini engelleme özelliği getirmişlerdir. Heuristic tarama olarak tabir edilen bu özellik ile yeni yazılmış ya da veritabanında antivirüsü bulunmayan zararlıyı program algılamakta ve vereceği zararın önüne geçmektedir. Bu özellik Avira AntiVir Personal Edition Classic Programında da mevcuttur. Birçok ücretli yazılımda bulunmamasına rağmen bu hizmeti AntiVir'in sunması güvenliğe verdiği önemi göstermektedir.

  AntiVir gerçek zamanlı koruma özelliğine de sahiptir. İçerisindeki AntiVir Guard modülü ile sistem üzerindeki hareketleri sürekli takip etmekte ve her an koruma sağlamaktadır. Görev çubuğunda şemsiye simgesi ile faal olarak çalıştığını göstermektedir.

  AntiVirus yazılımlarının en önemli özelliklerinden birisi olan kaynak kullanma konusunda da AntiVir rakiplerine oranla daha az kaynak kullanmaktadır. Özellikle düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılar fazla kaynak kullanan AntiVirus yazılımlarını kullanamamakta ya da zorluk çekmektedirler. Minumum düzeyde işlemci ve bellek kullanan AntiVir kullanıcılara bir sorun oluşturmamakta, düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılarında iyi bir yazılıma ücretsiz olarak sahip olmasına imkan tanımaktadır.

  Kullanım kolaylığını merkezi denetleme özelliği ile ortaya koyan Program 8 numaralı Versiyonü ile tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü geliştirmiştir. Programın ana penceresindeki sekmeler ile her alanına kolayca erişilebilmekte ve kullanıcıların kendilerine özel olarak Programı yapılandırmaları sağlanmaktadır.

  Sistem tarama özelliğine bakıldığında ise Program size birçok seçenek sunmaktadır. İster sürücülerinizi, ister hard diskinizi, sistem klasörlerini, belgelerinizi vb. tarama imkanı sunmaktadır. Ayrıca tarama sırasında bir zararlı tespit edildiğinde otomatik olarak nasıl bir işlem uygulanacağını da ayarlayabilirsiniz.

  Programın Genel Özellikleri

  230000 ve üzerinde virüsü tanıyıp, silebilmektedir.
  Bilgisayar dergilerinin karşılaştırmalı özellik testlerinde her zaman kazananlar arasında yeralmaktadır.
  Yerleşik Virus Kalkanı ile dosya hareketlerini izleme hizmeti vermektedir, tarama için gerekli verileri internetten indirmektedir.
  Makro virüsleri tarayıp onarabilmektedir.
  Tanımlanamamış makro virüslere karşı da koruma sağlamkatadır.
  Çevirmeli bağlantı kullananların sistemlerine sızan numara çevirici programların karşında koruma sağlayıp, verdikleri zararın önüne geçebilmektedir.
  Truva atlarına, solucanlara, arkakapıdan sisteme sızanlara, şaka amaçlı yazılımlara ve diğer zararlılara karşı koruma sağlamaktadır.
  basit işlem yapılabilmektedir.
  basit güncelleme için İnternet Güncelleme Sihirbazına sahiptir.
  Önceden tanımlanmamış başlangıç virüslerine ve ana başlangıç virüslerine karşı koruma sağlamakatadır.
  "AntiVir Bulletin Board" ile ücretsiz destek verilmektedir.

  Programın 9 Versiyonündeki Değişiklikler

  Program tamamen yeniden tasarlandı.
  Tamamen yeni bir kullanıcı arayüzücü oluşturuldu.
  Kullanıcılara daha basit bir rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.
  Merkezi denetim merkezi oluşturuldu.
  Merkezi bir yapılandırma ortaya koyuldu.
  Yeni bir karantina yönetim anlayışı getirildi.
  Tarayıcı iyileştirldi.
  Unicode yeteneği oluşturuldu.

  Not: Programın gelişmiş özelliklere sahip bir üst versiyonu olan AntiVir Personal Edition Premium Programına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.418
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Avira AntiVir PersonalEdition Forum Tarih
Avira AntiVir PersonalEdition Classic (Linux/FreeBSD/Solaris) 3.1.3.4-1 İndir Linux işletim sistemi 30 Mart 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 10.0.0.561 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Premium 10.0.0.597 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.418 İndir Download Yükle Güvenlik Programları 5 Ocak 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 9.0.0.410 İndir Güvenlik Programları 13 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş