Avira AntiRootkit Tool 1.1.0.1 İndir

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 30 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Avira AntiRootkit Tool 1.1.0.1 İndir konusu Avira AntiRootkit Tool 1.1.0.1

  Tanıtım:
  Avira AntiRootkit Tool, bir "rootkit" algılama ve temizleme yazılımıdır. Yıllardır ürettiği başarılı güvenlik yazılımları ile dikkat çeken Avira firması bu araçla kullanıcılarına ücretsiz bir yazılım daha sunmuş oldu. Son zamanlarda birçok güvenlik firmasının çıkarmış olduğu "rootkit" engelleme araçları oldukça gerekli hale geldi. Virüsler, truva atları, casus yazılımlar ile sistemlere doğrudan saldırmak yerine, "rootkit"leri kullanılarak önce sistemlerin saldırılara açık hale getirilmeye çalışıldığı günümüzde Avira AntiRootkit Tool mutlaka bilgisayarınızda hazır bulundurmanız gereken bir yazılım.

  Şimdi "rootkit" hakkında biraz bilgi verelim; "rootkit"ler özellikle bilgisayar korsanları tarafından kullanılmakta olan zararlı araçlardır. Bilgisayar korsanları bu zararlı araçlarla izinsiz olarak giriş yaptıkları ve saldırdıkları bilgisayarlarda kendilerini gizlemekte ve bilgisayar yöneticilerinin kullanım haklarına sınırsızca sahip olabilmektedirler. Ayrıca bilgisayar korsanları "rootkit"ler ile kullanmış oldukları diğer zararlı araçları(truva atları, casus yazılımlar, solucanlar) gizli hale getirerek oldukça sessiz biçimde kişisel ve kurumsal bilgisayar sistemlerine zarar verebilmektedirler. Yani "rootkit"ler hem kendileri gizli olarak sistemde çalışırken hem de diğer zararlı araçların gizlenmesini sağlamaktadırlar.

  Avira AntiRootkit Tool dosyaları, kayıt defterini, anlık çalışan işlemleri tarayarak gizli nesneleri ortaya çıkartabilmekte ve bu zararlıları karantinaya alarak size bir rapor sunmaktadır. Tüm diğer Avira yazılımlarında olduğu gibi kullanımı oldukça kolay olan yazılım güzel de bir arayüze sahiptir. Şu an beta aşamasındadır ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Yapmanız gereken antivir_rootkit.zip adlı sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınıza innDirmek ve ardından bir klasöre açarak bilgisayarınıza kurmaktır. Yazılımı çalıştırdığınızda "Start Scan"(Taramaya Başla) düğmesi ile tarama işlemini başlatabilirsiniz.


  Sürüm : 1.1.0.1

  Boyut : 64 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Avira GmbH


  [​IMG]


  Avira AntiRootkit Tool 1.1.0.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Avira AntiRootkit Tool Forum Tarih
Lavirat nedir - Lavirat ne demek FrmArtuklu TatLı SöZLük 24 Mart 2011
Karacaviran Köyü Hakkında Bilgi Develi Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Karacaviran İlköğretim Okulu Kayseri Develi Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Eylül 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic (Linux/FreeBSD/Solaris) 3.1.3.4-1 İndir Linux işletim sistemi 30 Mart 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 10.0.0.561 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş