Avatar'dan sonra sıra onda!

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Dine tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Avatar'dan sonra sıra onda! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Avatar ile başlayan 3D fırtınası tam gaz devam ediyor: İşte 3. boyuta geçiş yapan popüler film...
  [​IMG]  Bu görüntünün üç boyutlusuna, kimse hayır diyemeyecektir.

  Dreamworks 21 Mayıs'ta "Shrek Forever After "ı yayınlamaya hazırlanırken , stüdyo ilk üç filmi de 3D Blu-ray formata dönüştürüyor.

  Dreamworks CEO'su Jeffrey Katzenberg NAB'da yaptığı açıklamada, 3D film yapımındaki yeni teknolojiler hakkındaki olumlu görüşlerini belirtti; "Filmlerimiz zaten dijital dosyalarda mevcut. Geri gidip 3D tecrübesini yeniden yapmak ucuz bir iş değil ancak çok güzel yüksek kalitede sonuçlar yakalamak üzereyiz."

  Bu işlemin film başına 20 milyon dolar ve 18 aylık bir süre tutabileceğini belirten Katzenberg; "2D-3D dönüşümlerdeki büyük yatırımları daha yeni yeni görüyoruz. Şu anda teknoloji de daha çok başında. Ancak çok çabuk gelişim gösterecektir. Bundan 12 ya da 24 ay sonra iki boyutludan üç boyutluya dönüştürülmüş çok kaliteli bir ürün çıkacağı konusunda umutluyum" dedi.

  George Lucas'ın "Star Wars"u , James Cameron'un ise "Titanic"i 3D'ye dönüştürmeleri konusuna ise Katzenberg; "Filmlerin önemini azaltacak bir şey yapmayacaklardır" dedi ve Titanic'in bir testini gördüğünü ve olağanüstü bulduğunu da belirtti.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş