Augustus Köprüsü Resimleri ve Bilgileri

'Ülkeler Coğrafyası' forumunda SeLeN tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Augustus Köprüsü Resimleri ve Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Augustus Köprüsü Hakkında - Augustus Köprüsü Yapısı - Augustus Köprüsü Tarihi - Augustus Köprüsü Resimleri  Augustus Köprüsü (Almanca: Augustusbrücke, tam ad: Friedrich-August-Brücke), Almanya'nın Saksonya eyaletinin merkezi Dresden'de bulunan ve Elbe Nehri'nin üzerinde şehrin Altstadt (Innere Altstadt, "iç eski şehir") ile Neustadt (Innere Neustadt, "iç yeni şehir")'i birbirlerine bağlayan köprülerden biridir.

  İlk köprünün 1070 yılında yapıldığı aktarılmaktadır. İkinci köprü ise 1727 - 1731 yıllalrı arasında Saksonya Dükü ve Polonya Kralı olan II. August döneminde Barok mimar Matthäus Daniel Pöppelmann tarafından tasarlandı ve inşaat ustası Johann Gottfried Fehre yönetiminde inşa edildi. Uzunluğu 402 metre olup üzerinde 17 kemer bulunuyordu.

  1907 yılında günümüze kadar kalan köprü yapıldı.

  Demokratik Cumhuriyet döneninde 1945 - 1990 yılları arasında "Georgi Dimitrov Köprüsü" olarak anıldı.


  [​IMG]

  • Dresden'in Altstadt ve Elbe Nehri üzerindeki Augustus Köprüsü'nün görünümü: sol tarafında Brühl'ün terası (Brühlsche Terrasse), Frauenkirche, köprünün karşısında Krallık Sarayı (Residenzschloss Dresden) ve Katolik Katedrali (Hofkirche), sağ tarafında Zwinger ve Semper Oper'in ucu görülmektedir. Bu fotoğraf 1890-1900 yılları arasında Saksonya Krallığı Savaş Bakanlığı binasından çekilmiştir.(Fotokrom, Detroit Publishing Co.)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Augustus Köprüsü Resimleri Forum Tarih
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Yapılırken Çevrede Ne Gibi Değişiklikler Oldu Seviyeli-Ciddi Konular 21 Aralık 2013
Boraltan Köprüsünün Hikayesi Masallar-Hikayeler-Destanlar 5 Eylül 2012
Boraltan Köprüsü Katliamı Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 5 Eylül 2012
Boraltan Köprüsü Olayı Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 5 Eylül 2012
Boğaziçi Köprüsü'nün Tarihi - Boğaziçi Köprüsü Hakkında Bilgiler İstanbul Tanıtımı 4 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş