Audi A5 Sportback'in ilk görüntüsü!

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  Audi A5 Sportback'in ilk görüntüsü! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Audi A5 Sportback'in ilk görüntüsü!
  [​IMG]

  Yeni beş kapılı Audi A5 Sportback'in ilk casus fotoğrafı, bazı çizimlerle birlikte basına sızdı.

  Audi, 2015'e kadar 1.5 milyondan fazla araç satarak BMW ve Mercedes'i sollama planlarına uygun olarak, önümüzdeki yıllarda yeni sınıflarda yeni araçlar üretmeye hazırlanıyor. Bunlardan bazıları premium hatchback A1, dört kapılı coupé A7 ve güncel A5'in Sportback türevi.

  A5 Sportback'in şu an için tek bir casus fotoğrafı var fakat bu bile projenin hemen hemen kesinleştiğini göstermesi açısından önemli. Fotoğrafa dayanarak söyleyebileceklerimiz, omuz çizgisinin yüksekliği ve tavanın alçaklığı. Ayrıca ön kısmının temel aldığı A5'le aynı olmasını bekleyebiliriz.

  Çizimlere göre A5 Sportback beş kapılı bir düzene sahip fakat geleneksel Audi Avant'lardan çok daha şık olacak. Tasarım neredeyse bir dört kapılı coupé'yi andırıyor fakat geniş iç mekan, yüksek profil çizgisi ve hatchback tarzı bir eğime sahip arka kapı Sportback'in kendi sınıfını yaratmasını sağlıyor.

  Baz model önden çekiş olacak fakat daha üst modellerde en son tork yönlendirme sistemini içeren quattro sunulacak. Güç, aralarında yeni RS5'te kullanılması beklenen 4.2L FSI V8'in de bulunduğu A5 motor gamından gelecek.

  Her ne kadar, A5'in çekiciliğinin coupé formundan geldiği düşünüldüğünde, Audi'nin bu modeli beş kapılı olarak üretecek olması kulağa garip gelse de, markanın patronu Rupert Stadler’in söylediğine göre 2015'e kadar yaklaşık 18 yeni model tanıtılacak ve tüm boşluklar doldurulacak.

  A5 Sportback'in önümüzdeki senenin ikinci yarısında tanıtılmasını bekleyebilirsiniz.

  (ALINTI)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Audi Sportback'in görüntüsü Forum Tarih
2013 Model Audi A3 Özellikleri Ve Resimleri Tuning 20 Eylül 2012
2013 Audi A3 Fiyatları Motorlu Araçlar Dünyası 20 Eylül 2012
Audi R8 Özellikleri Motorlu Araçlar Dünyası 28 Ağustos 2012
Audi R8 Fiyatı Tuning 28 Ağustos 2012
2013 Model Audi A3 Sportback Tuning 23 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş