Attila Aşkar Kimdir - Attila Aşkar Biyografisi

'Düşünürler-Filozoflar' forumunda SeLeN tarafından 2 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Attila Aşkar Kimdir - Attila Aşkar Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Attila Aşkar Kimdir - Attila Aşkar Resimleri - Attila Aşkar Biyografisi - Attila Aşkar Hakkında  Atilla Aşkar Türk bilim insanı ve eğitimci.

  Atilla Aşkar, matematik profesörü ve Koç Üniversitesi eski rektörüdür. Bu göreve atanmadan önce, Koç Üniversitesi'nde Fen, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi dekanı ve provost olarak görev almıştır.

  Atilla Aşkar, mühendislik diplomasını İstanbul Teknik Üniversitesi'nden 1966 yılında almış ve doktorasını Princeton Üniversitesi'ne 1969'da sunmuştur. Akademik hayatı boyunca da, Boğaziçi Üniversitesi, Brown Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Paris VI Üniversitesi, Max-Planck Enstitüsü ve Stokholm'deki Royal Institute of Technology'de hizmet vermiştir.

  Atilla Aşkar, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndan ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ödüller almış bir bilimadamıdır ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesidir.

  Araştırmaları, kuantum dalgaları; wavelet analizi ve moleküler dinamik üzerinedir. cebir üzerine araştırmalar yapmıştır Aşkar, 80 bilimsel makale ve 2 kitabın yazarıdır. Ayrıca matemetiğe Aşkar Teoremi olarak geçen bir teorisi de vardır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Attila Aşkar Kimdir Forum Tarih
Osman Attila İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 2 Mart 2012
Çattılar Gazan Taşını Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 25 Ocak 2012
Attila ilhan Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 25 Ocak 2012
Avrupa Hun İmparatorluğu (Attila İmparatorluğu) Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 3 Ocak 2012
Attılar tutturamadılar Magazin Haberleri 28 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş