Attığı Yumrukla Öğrencisinin Burnunu Kırdı

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Attığı Yumrukla Öğrencisinin Burnunu Kırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DENİZLİ'nin bir lisede, tarih öğretmeni 35 yaşındaki C.Y.'nin, sınıfta huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle öğrencisi 16 yaşındaki Ö.D.'yi döverek burnunu kırdığı iddia edildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını belirterek, “Okula müfettiş gönderdik. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından gerekeni yapacağız” dedi.

  Tarin öğretmeni C,Y.'nin attığı yumrukla burnunun kırıldığı belirtilen, 3'üncü sınıf öğrencisi Ö.D., Denizli Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Tedavisinin ardından taburcu edilen ve 10 günlük rapor verilen Ö.D., öğretmenin kendisini müdür yardımcısının odasında dövdüğünü söyleyerek, “Tarih dersi sırasında öğretmen C.Y. beni harita almaya gönderdi. Ben yanlış harita getirmişim. Sınıfta başka bir arkadaşımı doğru haritayı almak için gönderdi. Ben haritayı almaya gittiğimde, Kurtuluş Savaşı'yla ilgili bir konuyu işlemişler, bu sırada arkadaşlarım, öğretmene Atatürk'ün ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir ileri’ sözünü Çal'da söyleyip söylemediğini sormuş. Ben geldiğimde konuyu anlamadım. Öğretmenden konuyu tekrar anlatmasını istedim. ‘Kaç kere anlatacağım’ diyerek bana kızdı. Elindeki tarih kitabını yere fırlattı. Yanıma gelerek bana yumruk salladı. Arkadaşlarım öğretmeni tuttu. Daha sonra beni müdür yardımcısının odasına götürdü. Dersin huzurunu bozduğumu söyleyip, burnuma yumruk attı. Burnum kırıldığını için kanlar içinde kaldım. Hemen hastaneye götürdüler” dedi.

  Baba 43 yaşındaki İ.D., öğretmen C.Y. hakkında daha önce de buna benzer şikayetler duyduklarını söyleyerek, “Üzücü ve terbiye dışı hareket. Daha önce buna benzer şikayetler bizlere geliyordu. Bu durumu okul yönetimine bildirip önlem alınmasını istedik. Çocuğumuz öğretmenin hışmına uğradı. Sadece biz değil çok sayıda veli bu öğretmenden şikayetçi” dedi.

  Anne 41 yaşındaki A.D. ise oğlunun döven öğretmenden şikayetçi olduklarını söyleyerek, “Çok üzüldüm. Keşke döveceğine bize söyleseydi. Dersin huzurunu kaçırıyorsa biz uyarırdık. Öğretmenden şikayetçi olduk. Cezasını çeksin” dedi.

  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyleyerek, “Okula müfettiş gönderdik. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından gerekeni yapacağız” dedi.

  Suçlanan öğretmen C.Y. sorulara yanıt vermezken, Okul Müdürü Muhammet Horasan, “Olay doğru, soruşturma başlatıldı” dedi.


  (Turkiye'deki bu egitim sistemi ve yonetim degismedikce bu olaylara daha cok rastlariz. Bu olay ilk degil son da olmayacak.. Neslish)
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş