Atlet & Yapılışı Örgü

'El Örgü Örnekleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Atlet & Yapılışı Örgü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Kullanılan İplikler: Saten,
  Kullanılan Renkler:
  208 (1 Yumak),217 (1 Yumak),
  Zorluk Derecesi: Kolay
  Tığ No: Belirtilmemiş
  Şiş No: 4.0  Modelin Yapılışı
  Beyaz iplikle 109 ilmek başlanır.16 sıra 1+1 lastik örüldükten sonra düz örgüye geçerken ara ara 5 ilmek kesilip lastik üzerinden 2 sıra düz beyaz,
  2 sıra düz siyah,beyaz ile bir sıra düz bir sıra ters, 2 sıra düz siyah, 2 sıra düz beyaz ...şeklinde yapılırken ikinci beyaz sıralarda tek sıra ters örgü yapılır, sıralı olarak çizgiler oluşturularak örülür.Lastik üstü beden boyu 26 cm’de kol evi için 4+3+2+1 ilmek kesilip kalan 76 ilmek bekletilir.
  Üst bant için kol evi kesilen bir yandan başlanıp beyaz iplikle kol evi kenarından şişe 13 ilmek toplanıp, şişte bekletilen 76ilmek örülüp diğer kol evi tarafı kenarından 13 ilmek daha şişe toplanır.Toplam 102 ilmek olan bu kısımda 4 sıra 1+1 lastik örülüp, bir kol evi tarafından 20 ilmek kesilip 5 ilmek örülür, 26 ilmek kesilip 5 ilmek örülüp 20 ilmek kesilir. Kalan 5’er imleklerin başlarına iplik bağlanıp atletin askı kısmı için bu ilmekler 26 cm örülüp kesilecek.
  Diğer beden parçasıda aynı şekilde yapılıp, üst kısımdaki bantta 102 ilmeklik lastik kısmı 4 sıra örüldükten sonra bütün ilmekler kesilerek bitirilir.
  Parçalar yanlardan dikildikten sonra ilk parçada yapılan askı uzantıları diğer parçaya dikilerek atlet bitirilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş