Atkestanesi ile Varislerden Kurtulabilirsiniz

'Şifalı Bitkiler' forumunda Dine tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Atkestanesi ile Varislerden Kurtulabilirsiniz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Atkestanesi ile Varislerden Kurtulabilirsiniz


  varis tedavisi - varislere bitkisel kürler - varisler için bitkisel tedavi - atkestanesinin faydaları - bitkilerle varisten kurtulun - romatizmal ağrılar için  Çalışmalar, atkestanesi ekstresinin merhem şeklinde cilde sürüldüğünde; damar ve kılcal damarların yapısını koruyarak, şişkinliklere, varislere ve romatizmadan kaynaklanan ağrılara iyi geldiğini gösteriyor.

  Türkiye’de satılan atkestanesi ekstresini de merhem ve jel olarak kullanmak mümkün ancak, zehirli olan meyvenin hap şeklinde kullanımı için doktora başvurmak şart.

  Atkestanelerinin meyvesi, aslında, ölüme dahi yol açabilecek kadar zehirli. Uzmanlar, atkestanesinin varislere, deri üzerinde görülen damarlara ve yüzdeki güneş lekelerine karşı etkili olduğunu söylüyor.

  Ayrıca, romatizmal hastalıkların yol açtığı ağrılara ve hemoroide (basur) de iyi geliyor. Ancak uzmanlar, atkestanesini kullananların, doktora başvurması gerektiğini belirtiyor.

  UYARI: Atkestanesi zehirlidir. Dolayısıyla meyvesi yenilmemeli ya da kaynatılıp çayı içilmemelidir. Merhem şeklinde, haricen kullanılır. Eczanede satılan kapsüller ise, doktor kontrolünde alınmalıdır.  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atkestanesi Varislerden Kurtulabilirsiniz Forum Tarih
Varislerden Nasıl Kurtulabiliriz - Varisten Kurtulma Yolları Genel Sağlık 18 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş