Atiye Deniz Biyografisi - Atiye Deniz Kimdir?

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda NeslisH tarafından 14 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Atiye Deniz Biyografisi - Atiye Deniz Kimdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye Deniz 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. İlkokul öğreniminin ilk yarısını Bremen’de, ikinci yarısını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl A.B.D ve Hollanda’da okuyan Atiye Deniz Fransa’da da kısa bir süre eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı.

  Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarına ayak bastı. Çok kısa bir zamanda çalışmalarıyla sesini tüm dünyaya duyurdu. Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını Rnb ve Soul müziğinin notalarıyla birleştirerek farklı bir müzik ortaya çıkardı. Böylece olağanüstü bir kolaja imza attı. Aileden gelen müzik kültürü ve babasının çaldığı darbuka tınıları, sahip olduğu muhteşem müzik ritminin yakalanmasını sağladı. 6 yaşında piyano derslerine başlayan Atiye Deniz, on yaşında ünlü Bulgar piyanisti ile müzik çalışmalarını sürdürdü. Aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini, bestesini ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye Deniz, ’’Don’t Think’’ adlı parçası ile kısa bir süre içinde Youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi.

  3 yaşından itibaren aldığı dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye Deniz, olağanüstü dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemeye devam ediyor. Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük bir önem veren Atiye Deniz, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atiye Deniz Biyografisi Forum Tarih
Atiye Deniz Kimdir - Atiye Deniz Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 26 Mayıs 2011
Atiye Deniz - Deli Ya şarkı sözleri Yerli şarkı sözleri 5 Aralık 2009
Atiye Deniz - Atiye Deniz Resimleri - Resimlerle Atiye Deniz Sanatçı-Ünlü Resimleri 30 Temmuz 2009
Atiye Deniz Resimleri - Atiye Deniz Fotograflari Sanatçı-Ünlü Resimleri 14 Nisan 2009
Atiye Deniz - Atiye Deniz 2009 Albüm Tanıtımları 21 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş