Atina olayları Ayvalık esnafını da yaktı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Atina olayları Ayvalık esnafını da yaktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yunanistan'daki ekonomik kriz ve 3 kişinin öldüğü şiddet olaylarından Balıkesir'in Ayvalık ilçesi de nasibini aldı. Esnaf, çarşılardaki Yunan turist sayısının azalmasından dert yanıyor.

  Özellikle Perşembe günleri Yunanistan'ın Midilli adasından Ayvalık semt pazarına alışveriş yapmak için gelen Yunanlı turistler, ülkelerinde yaşanan krizden dolayı ziyaretlerine ara verdi.


  Sabahın erken saatlerinde Midilli'den Ayvalık'a gelen Yunanistan vatandaşlarının sayısında düşüş olduğunu söyleyen pazarcı esnaflarından Süleyman Turhal, "Olaylardan önce pazarda Yunanlılardan geçilmiyordu. Son günlerde yaşanan olaylar bizleri etkiledi. Şu an pazarda bir tane Yunanlı görmek zor. Eskiden iğne atsan yere düşmezdi" dedi.
  Satışların düşmesinden muzdarip olduğunu dile getiren pazarcı Soner Kara, Yunanistan'daki olayların ister istemez kendilerini etkilediğini kaydetti.  Pazarda bugün en fazla 3 ya da 4 Yunanlı gördüğünü vurgulayan satışçı Mehmet Gümüş ise, "İşler kesat. Yunanlılar gelmiyor artık. Pazar çok durgun. Esnaf perişan halde. Görüyorsunuz iş olmuyor" diye konuştu.
  Yunanistan'da kemer sıkma önlemlerine karşı uzun zamandır devam eden grev ve gösteriler şiddetin dozunu artırmıştı. Yaklaşık 100 bin kişinin gerçekleştirdiği gösteriler sırasında Marfin Bankası'nın bir şubesinin binasından yükselen dumanlara müdahale eden İtfaiye yetkilileri, binadan 3 ceset çıkarmıştı.
  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atina olayları Ayvalık Forum Tarih
Doğal Olayların İnsan Hayatına Etkileri Nelerdir Doğa ve Bitkiler 6 Mart 2011
Doğal Unsurlar ve Doğal Olayların İnsan Hayatına Etkileri Doğa ve Bitkiler 23 Ağustos 2009
Dinlerin milletlerin edebiyatına etkisi kısaca Edebi Türler Halk Edebiyatı 4 Şubat 2017
İklimin insan hayatına etkileri kısaca Doğa ve Bitkiler 7 Ekim 2015
Akarsunun insan hayatına etkisi kısaca Doğa ve Bitkiler 4 Ekim 2015

Bu Sayfayı Paylaş