Atilla Girgin Kimdir - Atilla Girgin Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Atilla Girgin Kimdir - Atilla Girgin Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Atilla Girgin Kimdir - Atilla Girgin Resimleri - Atilla Girgin Biyografisi - Atilla Girgin Hakkında  Prof. Dr. Atilla Girgin (d. 1946, İzmit), Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ögretim üyesidir.

  1965’te Saint Joseph Fransız Lisesi’nden, 1969 yılında da, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1968 yılında, üniversite öğrencisiyken Anadolu Ajansı'nda gazeteciliğe başlayan Girgin, 1973’te devlet bursu kazanarak Fransa'ya gitti. Sorbonne Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde öğrenim görürken, bir yandan da Régie Autonome des Transports Parisiens (RATP) Şirketi’nde yöneticilik stajı yapı.

  1975 yılında, Anadolu Ajansı’nda gazeteciliğe yeniden başlayan Atilla Girgin, 1985 yılı başında, “Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü” görevine getirildi. Girgin, 1987 yılında da, İ. Ü. Basın Yayın Yüksekokulu’nda mesleki dersler vermeye basladı. Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü olarak 8,5 yıl çalıştıktan sonra, 23 Temmuz 1993’te, TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na getirilen Girgin, sağlık nedenleriyle bu görevden ayrılınca, 3 Ocak 1994 tarihinde, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne ögretim görevlisi olarak atandı.

  1997 yılında, Marmara Üniversitesi’nde “Yerel Basın” konusunda yüksek lisans, 2000 yılında da, bu kez İstanbul Üniversitesi SBE. Gazetecilik Anabilim Dalı’nda “Yazılı Basın Haberciliğinde Etik” konusunda doktora yapan Atilla Girgin, halen Marmara, İstanbul, Ticaret ve Yeditepe Üniversiteleri İletişim Fakültelerinde mesleki dersler veriyor.

  Girgin’in, “Türkiye’de Yerel Basının Gelişmesi”, “Haber Yazma Teknikleri”, “Yazılı Basında Haber ve Habercilik Etik’i”, “Türk Basın Tarihi’nde Yerel Gazetecilik”, “Haber Yazmak”, “Uluslararası İletişim, Haber Ajansları ve Anadolu Ajansı” ve "Söyleşi mi Röportaj mı?" konularında yayımlanmış bilimsel kitapları bulunuyor. Atilla Girgin ayrıca, 2003 yılının başında, mesleki ve özel anılarından oluşan 41 öykülük “Gazeteci Olmak Önce Adam Olmak Demektir” adlı bir kitap yayımladı.

  Evli ve bir çocuk babası olan Girgin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, İletişim Araştırmaları Derneği (ILAD), Türkiye Bilişim Derneği, Basın Enstitüsü Derneği ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi, Basın Konseyi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyesidir.

  Prof. Dr. Girg in aynı zamanda, ünlüoyuncu Kaan Girgin'in babası olup, kendi ölüm ilanını ölmeden önce yazıp hazırlamış olan belki de tek kişidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atilla Girgin Kimdir Forum Tarih
Atilla İlhan Pia Hikayesi Masallar-Hikayeler-Destanlar 29 Ekim 2012
Yörükoğlu Atilla Millik Akçin İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Mart 2012
Avrupa Hun Devleti Atilla Dönemi Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 3 Ocak 2012
Atilla Karaosmanoğlu Kimdir - Atilla Karaosmanoğlu Hayatı Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2011
Şiir İkizini Arar Kitabı - Atilla Birkiye Kitap, Resim ve Dergi 21 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş