Ateist kadının ayaklarının bağını çözen ayet!

'Yurt İçi Haberler' forumunda DilzaR tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Ateist kadının ayaklarının bağını çözen ayet! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  O ayeti okuyunca ayaklarımın bağı çözüldü....

  [​IMG]

  İslam dininin anne ve babaya verdiği önemden etkilen Alman ateist sigortacı Müslüman oldu. 18 aydır Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde yaşayan Gabriele Schieke(43) Manavgat Müftülüğü'nde yapılan ihtida (din değiştirme) töreninde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
  Müslüman olan Gabriele Schieke, Elif Nur ismini aldı. Schieke'yi mutlu gününde Türk eşi Mustafa Kemal Bindiren yalnız bırakmadı. İslam dinini seçen Schieke'ye, Müftü Halil Taş ve vaize eşi Fedan Taş Almanca Kur'an-ı Kerim meali ile İslam ilmihali hediye etti.
  1 yıl önce Side'de kuaförlük yapan Mustafa Kemal Bindiren ile evlendikten sonra Bindiren soy ismini aldığını belirten Schieke, İslam dini kendi rızasıyla seçtiğini ifade etti. Bir yıl içinde Almanca olarak Kur'anı 2 defa okuduğunu belirten Schieke, Müslüman olmadan önce ateist olduğundan ölüm korkusuyla içinde bir boşluğun olduğunu ifade etti. Schieke, "Müslüman olduğum için kendimi bir tüy gibi hafif hissediyorum. Yeni dinimi araştırdım ve bütün benliğimle kabul ettim. Müslüman olmamda İsra Suresi'nin 23 ayeti çok etkili oldu. Rabbimin ayette buyurduğu 'Eğer onlardan biri ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa , sakın onlara 'öf' bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle' okuyunca ayaklarımın bağı çözüldü. İçimi tarifi imkansız mutluluk kapladı. Eşime Müslüman olacağını söyledi. Ramazanın beşinci günü de Müslüman oldum."diye konuştu.
  [​IMG]
  Yeni Müslüman olmuş birinin Cenab-ı Allah'ın geçmiş bütün günahlarını bağışladığını ifade eden Taş, Schieke'nin İslam dini ilgili öğrenmek istediği konular hakkında her zaman yardım olacaklarını söyledi. Müftülük personeli toplu duanın ardından Mustafa Kemal- Elif Nur Bindiren(Gabriele Schieke) çiftini tebrik etti.
  Öte yandan, Manavgat Müftülüğü'nde 1 ay içinde 4 farklı dinden kişi İslamı seçti.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ateist kadının ayaklarının Forum Tarih
Ateist Aforizmalar Kitabı - Jack Huberman Kitap, Resim ve Dergi 5 Eylül 2011
Allah'ı İnkar Etme, Allah'ın Varlığını Kabul etmeme, Allah'ı Reddetme, Ateizm, Ateist Dini Sorular ve Cevaplar 9 Ağustos 2011
Ünlü Ateistler kimlerdir Konu Dışı Başlıklar 3 Haziran 2011
Ateistin Sorularına Cevap ( Hikaye ) İslami Kıssalar & Hikayeler 27 Nisan 2010
Ateist ve soruları İslami Kıssalar & Hikayeler 13 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş