Ateşe Yürümek Dizi Konusu

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ateşe Yürümek Dizi Konusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ateşe Yürümek Dizi Konusu

  Deryanın (Ahu Türkpençe) kardeşi Poyraz anne ve babası Halil(Bora Ayanoğlu) ve Meryemin (Zerrin Sümer) Anadolu Kavağındaki müstakil evlerine gelir. Bütün dertlerden uzak evlerinin sıcak ortamında mutlu zamanlar geçiriyorlardır. Halil, zorbalıkla evleri almaya çalışan Selo ile (Erdem Akakçe) kavgaya tutuşur. Babasını yerde gören Poyraz, kavgaya dahil oldu ve Selo’nun silahından çıkan kurşunla kanlar içinde yere uzanır. O sırada orada bulunan Fikret (Yavuz Bingöl) ve Fırat dikiz aynasından Derya’yı ve onun çaresizliğini görür.Poyraz,hastanede hayatını kaybeder.


  Geçen bir yıl içinde Derya ve Fikret birbirlerine aşık olurlar. Tutku dolu bir aşk yaşıyorlardır. Adeta aşk sarhoşu olmuşlardır. Çocukluk arkadaşı Sinan(Fırat Çelik) ise Deryaya karşılıksız bir aşk beslemektedir.

  Olay günü Selonun yanında olan,Nazmi suçu üstlenir.Davada Derya ve arkadaşı Zuhal(Zeynep Kızıltan) hazır bulunuyorlardır. O gün mahkemede Fikret, Deryayı yalnız bırakmamıştır. Fikret her zaman Deryanın yanındadır. Olay günü Selo’nun elinde silahı gördüğüne emindir. Derya sürpriz bir şekilde hamile olduğunu öğrenir. Fikret, bu duruma ilgisiz kalır.Deryayla kavga ederlerken, Fikret bir anda ona evlenme teklif eder. Aşkın farklı yönleri vardır.İçinde öfkeyide barındıran... Öfke gelip geçicidir.Aşk ise içlerinde yanan bir ateş gibiydi. Kimse dokunmadığı sürece orada bulunmaya devam edecekti.

  Derya, Fikret ‘in evlenme teklifini kabul eder.Fırat ve Rüya(Özge Ulusoy) nın aşkları ise bir fırtınanın içinde gibidir. Nimet hanım (Şerif Sezer) Fikret in evleneceği ve torunu olacağı fikrine çoktan alışmıştır.

  Düğün günü gelir. Derya bembeyaz gelinliğinin içinde bir peri kızı gibi güzeldir. Ta ki birisi onunla görüşmek isteyene kadar. Derya bu sırla baş edebilecek midir? Nikah memurunun soruyu sorma sırası Deryaya gelir. Derya ne yapacağını bilemeyen bir şekilde kalakalır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ateşe Yürümek Dizi Forum Tarih
Ateşe Yürümek Dizi Oyuncuları Diğer Yerli Diziler 16 Mart 2010
Ateşe Yürümek 4. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 8 Mayıs 2010
Ateşe Yürümek 3. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 29 Nisan 2010
İbrahim peygamber nerede ateşe atılmıştır kısaca Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı 12 Şubat 2017
Başı Nara (Ateşe) Yanmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 30 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş