Atatürk'e hakaret edenlerin Kimlikleri İstendi.

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Atatürk'e hakaret edenlerin Kimlikleri İstendi. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  YouTube’da Atatürk, Türk bayrağı ve Türkiye’ye hakaret içeren videoları gönderenlerin kimlikleri istendi.

  Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Adalet Bakanlığı aracılığıyla ABD Adalet Bakanlığı’na gönderdiği yazıda, YouTube’de yer alan Atatürk, bayrak ve Türkiye aleyhinde yer alan tüm yayınları çıkardı, gönderenlerin kimliğini sordu.
  Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, ortak paylaşım sitesi YouTube’de Atatürk’e ağır hakaretler içeren, Türk bayrağı üzerine bir zencinin çiş yapmasını gösteren videolar başta olmak üzere Türkiye’nin değerlerini ayaklar altına alan videoların kimler tarafından gönderildiğinin Türkiye’ye bildirilmesini talep etti.
  Uzmanlarla birlikte internetteki Atatürk ve Türk bayrağını aşağılayan videoları tek tek belirleyen Cumhuriyet Savcısı Kayral, bu görüntüleri paylaşım sitesinin Türkiye’deki yetkililerine de izletti, bu düşmanlığı yapanların kimliklerinin belirlenmesi konusunda yardımcı olmalarını istedi.
  ATATÜRK’E AĞIR HAKARET
  ABD makamlarından, Atatürk ve Türk bayrağına hakaret içeren videoları gönderenlerin isimlerinin bildirilmesini isteyen Cumhuriyet Savcısı, Adalet Bakanlığı yetkililerine “Bu videoları belirlerken izlediklerim karşısında şoke oldum, yüzüm kızardı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Atatürk’e, bayrağımıza bu kadar ağır hakaretlerde bulunabileceğini düşünemiyorum” dedi.
  Atatürk’ü montajlarla dansöz kıyafetiyle gösterilmesinin yanı sıra, bir zencinin Türk bayrağını yere serip üzerine çişini yapmasından, Türkiye haritasının çiğnenmesi, Atatürk ve Cumhuriyet’e ağır hakaretler de yer alıyor.
  YABANCILAR İÇİN DE SORUŞTURMA AÇILACAK
  Savcı Kürşat Kayral’ın, Adalet Bakanlığı’na, bakanlığın da Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ABD Adalet Bakanlığı’ndan, Atatürk, Türk bayrağı ve Türkiye aleyhine videoları paylaşım sitesine kimlerin gönderdiğine ilişkin bilgilerin en kısa sürede bildirilmesi istenecek. Amerika’nın, paylaşım sitesine Türkiye aleyhinde videoları gönderenlerin isimlerini bildirmeleri halinde, Cumhuriyet Savcılığı hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hem de yabancı uyruklular hakkında soruşturma başlatacak.
  Hakkında soruşturma açılan kişilerin Türkiye’ye gelmeleri halinde de giriş kapısında gözaltına alınacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atatürk'e hakaret edenlerin Forum Tarih
Atatürk'e göre Türk milletinin özellikleri kısaca Atatürk Hakkında Herşey 15 Ekim 2016
Atatürk'e borcumuzu nasıl öderiz kısaca Atatürk Hakkında Herşey 14 Mayıs 2014
Atatürk'e göre cumhuriyet ülkemize neler kazandırmıştır? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Atatürk'e göre siyasi güç nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Atatürk'e göre güçlü bir millet için hangi alanlarda kuvvetli olmak gerekli? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş