Atatürk İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Atatürk İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Koçarlı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]
  Okulumuzun Tarihçesi

  OKULUN TARİHÇESİ : Okulumuz ilk olarak 1958 yılında Eğitim ve öğretime açılmıştır, 2005-2006 eğitim öğretim yılında devlet-belediye-vatandaş işbirliğiyle ek binanın yapımının tamamlanmasıyla 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmiştir. 2005 - 2006 eğitim öğretim yılında ilk 8 yıllık mezunlarını vermiştir.
  Okulumuz bünyesinde 13 derslik, 1 BT Sınıfı, 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yrd. odası, 1 Öğretmen odası ve Tuvaletler mevcuttur.


  OKULUN BİNA DURUMU : Ana Bina (Tek Kat) , Yeni Bina (2 Kat)
  a)-Binanın Özellikleri : Ana Bina ( 2009 Eylül - Aralık aylarında tadilat yapıldı ) Taş Duvar Karkas Yapı (5 Derslik, Öğretmenler Odası, Müdür Odası, Müdür Yrd. Odası), Yeni Bina Betonarme yapı ( 8 Derslik, Ana Sınıfı ) olmak üzere 2340 metre kare avlulu okul binası.
  b)-Laboratuar : Okulumuzun Yeni Binası 2. katında 15+1 Bilgisayar Laboratuarı mevcuttur. Eski Binada ise Fen ve Teknoloji Labaratuarının yanı sıra derslik sistemine geçilerek, Dil, Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilgiler Labaratuarlarıda mevcuttur.
  c)-Okul ve Sınıf Kitaplıkları : Okul Kitaplığımızda öğrencilerin faydalanabilecekleri ansiklopediler ve başvuru kaynakları başta olmak üzere çeşitli kitaplar, ayrıca öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun sınıf kitaplıkları, Okulumuzun imkanlarıyla başta 100 Temel eserden seçilmiş kitaplar olmak üzere Hikaye ve roman kitaplıkları.
  d)-Depo ve Ambar Durumu : Okulumuzun Yeni Binası paralelinde yaklaşık 30 Metrekarelik okulumuza ait bir depo bulunmaktadır.
  e)-Diğer Sosyal Faaliyetler : Okulumuz her eğitim-öğretim yılı sonunda okul geceleri ve belirli gün ve haftaların kutlamaları ile milli bayramlarımızda törenlerin önemine yakışır şekilde kutlanmaktadır.

  [​IMG]

  f)-Bahçenin durumu : Okulumuz bahçesi 850 metrekare alan üzerinde beton zemin olarak öğrencilerin teneffüs ve beden eğitimi derslerine uygun şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca binaların arka kısmında ağaç fidanları bulunmaktadır.
  g)Kantin Durumu : Okul bahçesinde yapımı tamamlanan kantin binası ihale edilerek 2009 ocak ayında hizmete açılmıştır.
  h)-Isınma Durumu: Isınma Kalorifer ile sağlanmakta olup yakıt olarak kömür kullanılmaktadır.
  ı)-Yapılan Onarım ve İnşaatlar: 2005 Yılında eski binanın çatı onarımı yapılmıştır. Yine aynı yıl devlet belediye vatandaş işbirliği ile 8 derslikli ek bina yapılmıştır.2009 Yılının Eylül-Aralık aylarında Ana Bina Tadilattan geçirilerek eğitim öğretimde faydalanılmaya başlanmıştır.
  i)-İhtiyaçlar : Okulumuz Bahçesinin parke taşı ile düzenlenmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Atatürk İlköğretim Okulu Aydın Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KOÇARLI

  Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ORTA MAH. HUSEYIN SÖZER CAD. NO:12

  Telefon Numarası: 2567614017

  Faks Numarası: 2567614740

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi:Atatürk İlköğretim Okulu[​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atatürk İlköğretim Okulu Forum Tarih
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 22 Ağustos 2012
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ağustos 2012
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Ağustos 2012
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Bingöl Tanıtımı 10 Ağustos 2012
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 30 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş