Atatürkün Adanaya Gelişi Kutlama Programı

'Atatürk Hakkında Herşey' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Atatürkün Adanaya Gelişi Kutlama Programı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Adana'ya gelişinin yıldönümü kutlaması
  Atatürkün Adanaya gelişinin kutlama programı etkinliği

  Ulu Önder Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sonrası 15 Mart 1923'te Adana'ya gelişinin yıldönümü çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanır.

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk'ün Adana'ya gelişinin 88. yıldönümü törenlerle kutlandı. Program Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Vali İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta, öğrenciler ile vatandaşlar Belediye Bandosu eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar yürüdü. Gar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün 15 Mart 1923'te buharlı trenle Adana'ya gelişi canlandırıldı. Tarsus istikametinden kentte gelen gazileri temsil eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nden gazileri temsilen bir kişi elindeki Türk bayrağını öperek Adana Valisi İlhan Atış'a verdi. Vali Atış, üç kez bayrağı öperek teslim aldı. Günün anlamını belirten konuşmayı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz yaptı.Öğrencilerin şiir okuması ve Büyükşehir Belediyesi folklor ekiplerinin gösterilerinin ardından Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi ziyaret edildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Atatürkün Adanaya Gelişi Forum Tarih
Atatürkün Adanaya gelişi ile ilgili şiirler Şiirler 4 Mayıs 2011
Atatürkün adanaya gelişi ile ilgili yazı Atatürk Hakkında Herşey 4 Mayıs 2011
Atatürkün gerçekleştirdiği inkılapların toplumda yerleşmesinde basın yayın organlarının etkileri Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
Atatürkün Türk diline gösterdiği hedef nedir? Atatürk Hakkında Herşey 5 Ocak 2016
Atatürkün milli kültüre verdiği önem nedir Atatürk Hakkında Herşey 22 Ekim 2015

Bu Sayfayı Paylaş