Ataması yapılan öğretmenlerin yüzde 20'si öğretmen lisesi çıkışlı olacak

'Eğitim Haberleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 25 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Ataması yapılan öğretmenlerin yüzde 20'si öğretmen lisesi çıkışlı olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Okullarından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Recep Işık, Her Yıl Ataması Yapılan 50 Bin Öğretmenin Yüzde 20'sini, Anadolu Öğretmen Lisesi Çıkışlılardan Alacaklarını Söyledi.

  Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen okullarından sorumlu müsteşar yardımcısı Recep Işık, her yıl ataması yapılan 50 bin öğretmenin yüzde 20'sini, Anadolu öğretmen lisesi çıkışlılardan alacaklarını söyledi.

  Bunun için öğretmen okullarının kalitesini artıracaklarını dile getiren Işık, anadolu öğretmen liselerini kampüse dönüştürmek için çalışma başlattıklarını ifade etti. Anadolu öğretmen liselerinin sayısını 200 ile sınırlandıracaklarını ancak kontenjanını artıracaklarını anlatan Işık, Anadolu Öğretmen liselerinin kalitesini hem eğitim hem de fiziksel anlamda artırmak için, şuan atıl durumda bulunan eski köy enstitüsü öğretmen okullarının 25 bin dönüm arazisinin satılacağını, gelirinin anadolu öğretmen liselerine aktarılacağını vurguladı.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve 81 ilin milli eğitim müdürünün eğitimi masaya yatırmak için yapacağı toplantı öncesi incelemelerde bulunmak üzere Antakya'ya gelen Işık, anadolu öğretmen liselerini, spor salonu, laboratuvar, pansiyon, yüzme havuzu yer alan modern tesislere dönüştüreceklerini ifade etti.

  Hatay Nihat Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Recep Işık, "Öğretmen lisesinde okuyanların öğretmen olmasıyla mevcut öğretmenleri bu okullardan mezun olan öğretmenlerden belirleyeceğiz. Meslek lisesi, düz lise ve buna benzer liselerden mezun olup daha sonra üniversitede öğretmenlik mezunu olanlarla öğretmen lisesi mezunu olup üniversitede öğretmenlik okuyanların aynı kalitede olamayacağını düşünüyoruz. Amacımız, her yıl ataması yapılan 50 bin öğretmenin yüzde 20'sinin anadolu öğretmen lisesi çıkışlı olmasını sağlamak. Çünkü buradan mezun olanlar 'Ben öğretmen olacağım' diyerek tercihlerini yapıyor. Türkiye genelinde 194 anadolu öğretmen lisesi var. Bu sayıyı 200 ile sınırlandıracağız ve kalitesini artıracağız. Bu okullarda iki lisan öğrenme zorunluluğu getirilecek. Müfredatta sosyal etkinliklere de ağırlık verilecek." ifadelerini kullandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ataması yapılan öğretmenlerin Forum Tarih
Haziran 2011 Kadrolu Öğretmen Ataması Öğretmenlerimizin Bölümü 14 Mayıs 2011
Haziran 2011 Ek Öğretmen Ataması Öğretmenlerimizin Bölümü 13 Mayıs 2011
Haziran 2011 De Öğretmen Ataması Olacak Mı Öğretmenlerimizin Bölümü 12 Mayıs 2011
1 haziran öğretmen ataması için başvuru tarihleri-2011 Eğitim Haberleri 12 Mayıs 2011
Şubat 2011 MEB Öğretmen Ataması Açıklaması Eğitim Haberleri 15 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş