Astroloji ve Sağlık

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Dine tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Astroloji ve Sağlık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Astroloji ve Sağlık


  Medikal astroloji, insan bedeninin işleyişiyle ilgilenen astroloji dalıdır. Gerekli bilgi ve donanıma sahip bir medikal astrolog, bir kişinin doğum haritasını analiz ederek, o kişinin vücudunun güçlü ve zayıf yönlerini, hangi hastalıklara yatkınlık durumunu ve beslenme hatalarını belirleyebilir.
  Hastalık olduğunda, hastalığın şiddetini ve süresini önceden belirlemek için bazı yöntemler kullanır. Bir medikal astrolog, bazen, decumbiture haritası denilen bir harita kullanarak, hastalığın gidişatını anlamaya yardımcı olabilir. Bu astroloji türü, astrologların doğum günü ve anı nadiren bildikleri eski zaman astrolojisine dayanmaktadır. Doğum anı yerine, hastalığın başladığı ya da hekimin hastanın tahlillerini analiz ettiği zamanı esas alan bir harita hazırlanır. Decumbiture haritası, günümüzde, doktorun teşhis ettiği zamana veya hastalığın başlangıç zamanına göre hazırlanabilir.
  [​IMG]Medikal astroloji ameliyat zamanının seçiminde de yardımcıdır. Medikal astrolog bir yüz germe operasyonundan okuldaki bir aşı kampanyasına kadar herhangi bir şey için en uygun tarih ve zamanı saptayabilir. Kişinin doğum zamanını bilmek her zaman en çok istenen durum olsa da, medikal astrolog, bu mümkün olmadığında, müşterinin prosedür için en uygun zamanını belirleyebilir.
  Tıbbi yönden bir aciliyet varsa, elektif (seçim) astrolojiyi kullanmaya gerek olmayacağı açıktır. Medikal astroloji hastalık teşhisinde de kullanılmamalıdır. Hastalığı teşhis edebilecek yegane kişi bir tıp doktorudur. Hatta bir tıp doktoru medikal astrolojiyi iyi bilse de, doğum haritasına göre teşhis koymamalıdır.
  Çeşitli hastalık türlerine yatkınlığı belirleyebilir, sağlık problemlerinin ortaya çıkabildiği stres dönemlerini ya da canlılığın azaldığı dönemleri çoğu zaman görebilirsiniz. Ancak hiç kimse bir hastalığı yalnızca doğum haritasına bakarak teşhis edemez. Böyle bir girişimde bulunulması da doğru değildir.
  Tıp doktoru bir hastalığı teşhis ettiğinde, medikal astrolog da, doğum haritasından hastalığın şiddetini ve süresini anlayabilir. Hastalığın tam olarak ne zaman başladığını ya da teşhis edildiğini bilmek, her zaman fayda sağlar. Bu durumda, medikal astrolog o tarihte müşterinin hangi gezegen etkileri altında olduğunu anlayabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, eğer teşhisin zamanı kaydedilmişse, medikal astrolog o zamanı esas alan bir decumbiture haritası hazırlayarak, hastalığın gidişatı hakkında daha fazla bilgi elde edebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Astroloji Sağlık Forum Tarih
Astroloji Ne Demektir Astroloji Hakkında Kısaca Bilgi Burçlar Alemi - Astroloji 2 Ocak 2014
Nuray Sayarı - 2012 Astroloji ve Burçlar Ajandası Kitap, Resim ve Dergi 29 Kasım 2011
Astroloji Nedir - Kim Bulmuştur - Kısaca Tarihçesi Burçlar Alemi - Astroloji 24 Nisan 2011
Batlamyusun Coğrafi Optik Astrolojik Çalışmaları Hakkında Bilgi Düşünürler-Filozoflar 17 Şubat 2011
Astroloji - Ates Fali Burçlar Alemi - Astroloji 27 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş