Aspendos Festivali programı belli oldu

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Siraç tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Aspendos Festivali programı belli oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Aspendos Festivali programı belli oldu
  Festival, 10 Haziran'da Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği G. Verdi'nin "Aıda" operasıyla başlayacak.

  07.04.2009

  16. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin programı belli oldu. Festival, 10 Haziran'da Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği G. Verdi'nin "Aıda' operasıyla başlayacak.

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nce bu yıl 16'ncısı düzenlenen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin programı belli oldu. Antalya'nın Serik ilçesindeki 1800 yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek festival, 10 Haziran'da Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği G. Verdi'nin "Aıda" operasıyla başlayacak.
  Bu yıl yurtdışından bir tek Prag Devlet Opera ve Balesi'nin katılacağı festivale Türkiye'den, Ankara Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Opera ve Balesi ile Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası katılacak.
  12 Haziran Cuma günü "Aıda" operasını bir kez daha sahneye taşıyacak olan Ankara Devlet Opera ve Balesi, 16 Haziran Salı günü de A.Adam'ın "Gıselle" balesini sanatseverlerle buluşturacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi 19 Haziran Cuma günü G. Bizet'in "Carmen" operasını sahneleyecek. Yurtdışından katılan tek topluluk olan Prag Devlet Opera ve Balesi, 23 Haziran Salı günü G. Puccini'nin "Tosca" operasıyla sahneye çıkacak.
  KAPANIŞ DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI'YLA
  Festivalde Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi, 26 Haziran Cuma günü "Carmına Burana" balesini birlikte sahneleyecek. İzmir Devlet Opera ve Balesi, 30 Haziran Salı günü "Romeo ve Julıette" operasıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak. Festivalin kapanışı ise, 3 Temmuz Cuma günü Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın "Dısney'in Sihirli Müziği" konseriyle olacak.
  ÜST KISIMLARA SEYİRCİ ALINMAYACAK
  Yüksek ses ve titreşim nedeniyle yıkılma tehlikesi taşıdığı için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gösterilere kapatılan Aspendos Antik Tiyatrosu, uzun bir aradan sonra ilk kez bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ancak restorasyon projesi hazırlığı devam eden antik tiyatronun üst kısımlarına izleyici alınmayacak.
  DÜNYANIN EN İYİ 5'İNCİ FESTİVALİ
  Avrupa'nın en saygın kuruluşları arasındaki Avrupa Festivaller Birliği'ne 2003 yılında kabul edilen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, dünyanın en iyi festivallerinden biri olarak kabul ediliyor. Aspendos Festivali, İngiltere'de yayınlanan Independent Gazetesi'nin yaptığı araştırmaya göre, en iyi 10 festival arasında 5'inci sırada yer alıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aspendos Festivali programı Forum Tarih
Aspendos - Aspendos Nerededir? Antalya Tanıtımı 16 Mart 2011
Aspendos resimleri turistik ve tarihi tanıtımı Akdeniz Bölgesi 19 Eylül 2009
Aspendos Akdeniz Bölgesi 27 Mart 2009
Istanbul 2011 Electronica Festivali Kültür Sanat Haberleri 23 Mayıs 2011
Cannes Film Festivali Cheryl Cole elbisesi Magazin Haberleri 15 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş