Aslanlı Lif Modeli - Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri

'El Örgü Örnekleri' forumunda Fatma tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Aslanlı Lif Modeli - Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri
  Şimdi başlığı görünce şaşırmış olabilirsiniz. İçinizden “ördeklisini, kuşlusunu, civcivlisini örsene, aslanlısı da nerden çıktı” diye geçirmiş olabilirsiniz. Ama böyle şirin aslancıkları görünce düşüncenizden vazgeçeceğinize eminim. Bu lifte püsküllü kısımlar aslanın yeleleri olarak düşünülmüş. Ben kahverengi lif ipi bulamayınca bu renkteki iplerle ördüm.
  Bu aslanlı lifleri ne zamandır örmek istiyordum, ama ipim yoktu. Geçen pazartesi uzun zamandır hayalini kurduğum Eminönü seyahatimi gerçekleştirip, Kürkçühan’dan lif için iplerimi alınca hafta sonu işte bu şirin lifleri ördüm. Bir lifi bir günde örmeyi bitirdim. Püsküllü örme videosunu izlemek için tıklayın. Ben de bu lifleri sırf bu videonun yardımıyla yaptım. Başlangıçta yapımı biraz zor gelebilir püsküllerin. Ama el alıştıkça püsküllerin örülmeleri kolaylaşıyor.
  Elim biraz bola alışkın olduğu için epey büyük oldular. Aslında benim niyetimde daha ufakça bebek lifi örmek vardı. Ama ne olur ne olmaz çokta küçük olmasın deyince yaklaşık 30 cm civarında oldu benim liflerim. Bir dahakine daha ufak yapmayı düşünüyorum. Ayrıca örneğin aslında bir ilmek püsküllü, diğer ilmek düz örülüyor, ortada aslanın suratı olan kısım ise asıl örnekte düz örülmüş, ben haroşa ördüm. Ben lifleri örmek için acele edince ona da dikkat etmemişim. Sarı lifi, lif ipini 2 kat yaparak kullandım. Püsküllü kısımlar bayağı ip yediği için, az kalmış iplerinizle liften örmeye başlamanızı tavsiye etmem.
  Lifler püsküller sayesinde yumuşacık oluyor, gene püsküller sayesinde bol su ve köpük tutan bu lifler bebek ve çocuk lifi olarak kullanmak için ideal. Hem görüntüleriyle hem de kullanışlılıklarıyla minikler çok sevecek. Suyu sevmeyen çocuklarınızı suya alıştırmak için de bu liflerden örebilirsiniz.
  [​IMG] [​IMG]
  Lifin Yapılışı:
  • Lifi büyük yapmak için 45-50 civarı, küçük yapmak için 20-25 civarı ilmek alın.
  • İlk sırayı 1 püskül + 1 düz şeklinde örün. (Burası gözümden kaçtığı için ben her ilmeği püsküllü ördüm.)
  • İkinci sırayı ters örün.
  • Üçüncü sırayı 1 düz + 1 püskül örün.
  • Dördüncü sırayı 1 düz + 1 püskül şeklinde örün.
  • Bu dört sırayı her seferinde tekrarlayın.
  • Aslanın suratını lifin tam ortasına getirip suratı 6- 9 ilmek üzerine düz (1 sıra düz + 1 sıra ters) örün. (Suratın altında büyük örecekseniz 8 sıra püskül, küçük örecekseniz 4 sıra püskül kalsın.)(1 düz + 1 ters)
  • Lifi tamamlayıp askısını zincir çekerek örün ve siyah orlonla aslana göz ve ağız işleyin.
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Aslanlı Modeli Hediyelik Forum Tarih
Aslanlı İlköğretim Okulu Mersin Erdemli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Ağustos 2010
Hacıaslanlı Köyü Elbistan Kahramanmaraş Kahramanmaraş Tanıtımı 16 Nisan 2010
Aslanlı Köyü Harran Şanlıurfa G.Anadolu Bölgesi 5 Mart 2010
Aslanlı Köyü Hilvan Şanlıurfa G.Anadolu Bölgesi 5 Mart 2010
Aslanlı Köyü Merkez Şanlıurfa G.Anadolu Bölgesi 5 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş