Askerlikten Muaf Tutulma Talebi…. gerçek olay komik ve süperrr :)

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda RiVeR_Nn tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Askerlikten Muaf Tutulma Talebi…. gerçek olay komik ve süperrr :) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  (Aşağıda anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır.)
  Saygı değer Hakim bey
  saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak baz ı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağrılacağım.
  Adım Cafer Keskinbıçak . 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim.Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı
  ile evlendiği için damadım olmuş oldu.
  Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karımın geçen sene benden hamile kaldı ve bir Kamil adını
  koyduğumuz bir oğlumuz oldu.
  Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye’nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu. Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular.
  Arif’te ta babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu.Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif’in erkek kardeşi oldum.Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum.
  Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum.Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye’nin oğlu Arif’inde büyük babasıyım. Sayın hakim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.
  Zira şu anda ben…
  Babam Ferit Keskinbıçak’ın oğluyum.Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak’ın büyükbabasıyım.Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak’ın babasıyım.Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar..
  saygılarımla.
  Cafer Keskinbıçak.
  Not:Adıyaman ili …. ilçesi … Asliye Hukuk Mahkemesince…
  Adli Tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak’ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Askerlikten Muaf Tutulma Forum Tarih
Askerlikten Soğutma Böyle Olur Yurt İçi Haberler 5 Eylül 2008
Şehit kardeşi İsterse Askere Gitmeyecek - Muaf sayılacak Haber Arşivi & Gündem 5 Ocak 2009
Muaflıklar ve istisnalar Hukuk 29 Kasım 2008
Gurbetçilere 'nereden buldun?' muafiyeti Ekonomi Ve Borsa 15 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş