Asil Çelik'te Bakan Çelik'e rağmen uzlaşma sağlanamadı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 11 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Asil Çelik'te Bakan Çelik'e rağmen uzlaşma sağlanamadı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir süredir işçileri grevde bulunan Asil Çelik fabrikası ile Birleşik Metal-İş Sendikası yetkilileri bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katıldığı toplantıda uzlaşma sağlanamadı.


  Bursa Valiliği'nde Bakan Çelik'in devreye girmesiyle bir araya gelen fabrika ve Birleşik Metal-İş Sendikası yetkilileri, yaklaşık iki saat toplantı yaptı. Çıkışta konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Asil Çelik çalışanları ile sendika ve işveren temsilcileri açısından bir süredir sıkıntı var. Bu ihtilaf, grev ile neticelendi. Biz de Sayın Valimiz ile tarafları bir araya getirdik. İşveren kesimi tekrar teklif hazırlayıp sendika ile bir araya gelecek. Yaşadığımız süreç, bazı sektörler açısından çok önem arz ediyor. Bu grev, hem çalışanları hem de sendikayı olumsuz etkiliyor" dedi.


  Görüşmelerde uzlaşmanın sağlanamadığını dile getiren Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Sekreteri Selçuk Götaş ise, "Bakanımız ve Valimize bu süreçte bize verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Hepsi kendi mecrasında yürümesi gereken süreç. Her ne kadar bu toplantı mutabakat ile sonuçlanmamış olsa da sonunda uzlaşacağımız umudunu taşıyoruz. Asil Çelik işçisi sıfır zammı hak etmiyor. Geçmiş dönemde çalışanlar fedakarlık gösterdi. İşverenin bu konuda direnci var, umarım bu direnci kırılır" diye konuştu.
  mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Asil Çelik'te Bakan Forum Tarih
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Ulaşım alanında gelişmeler toplum hayatını nasıl değiştirebilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Bilgi sahibi olmak insanı taassuptan nasıl kurtarabilir kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş