Ashlar-Vellum Cobalt 8.22

'A-B' forumunda Siraç tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ashlar-Vellum Cobalt 8.22 konusu
  Ashlar-Vellum Cobalt 8.22

  [​IMG]
  Ashlar-Vellum Cobalt 8.22 | 43.09 MB
  Ashlar, tasarımcılara, mühendislere ve hatta mucitlere 2D/3D krokileme , fikir geliştirme, görselleştirme, gerçek fotoğraf kalitesinde render ve hassas mühendislik çizimleri için birbirleriyle gayet uyumlu araçlar sunmaktadır. Ashlar’ın sadece kendisine has melez katı ve yüzey modelleme özelliği rakipsiz bir esneklik, güç ve hassasiyet sunarken, obje akrabalığı ve tarihçe ağacı kolay tasarım gezintilerine ve çabuk mühendislik değişikliklerine imkan sağlamaktadır. Ashlar’ın isteğe bağlı parametrikleri , tasarımda yeni varyasyon yaratmada görülmemiş hız kazandırır. Ashlar-Vellum’un bol ödüllü arayüzü, onun kullanması ve öğrenmesi en kolay 3D modelleme yazılımı olmasını sağlar. Artık elinizde, sınırı hayal gücünüz olan yaratacılığınızla istediğiniz şekli yaratmak için araçlar, işleminize istediğiniz yöntemden çözmek için gerekli esneklik, ve işi bitirebilmek için yeterli güç var.Cobalt matches professional power with speed and ease of use for flexible 3D modeling. Available for both Macintosh and Windows, Cobalt lets creative people work without worrying about their software. Designers save time and money by moving quickly from conception through completion in the real world of last minute changes. Primarily for designers, engineers and inventors, Cobalt leads the Ashlar-Vellum™ product line with on-demand, dimensionally constrained and equation-driven parametrics that make creating variations on a design faster and easier than ever before.
  Ashlar size sürüden ayrılıp kendi tasarım kimliğinizi ortaya koymanızı sağlayacak araçları sunuyor.

  Ayrıca Cobalt , ünlü Graphite 2D taslaklama programının lisansını da içermektedir. Ayrıca Ashlar-Vellum’ın 97.000 parça , somun, civata, pul, rondela, pim, kilitli somun, perçin ve yatak içeren mekanik parçalar kütüphanesi içermektedir. Bütün bu parçalar hassas 3D katı modeller olup, ANSI, BS, ISO, JIS ve NF standardlarında bulunmaktadır.

  [​IMG]


  * Profesyonel 3D Melez Katı ve Yüzey Modelleme
  * İlişkilendirmeli parametrik Class –A NURBS™ yüzey modelleme
  * Parametrik ACIS (Spetial Technology ™) Katı modelleme
  * Parametrik Ölçülendirme
  * İlişkilendirilmiş montaj
  * Kalıp Tasarımı için gelişmiş katı araçları
  * Design Explorer ile geometri tarihçe ağacı
  * Gelişmiş yapay zeka içeren Drafting Assistant ile X, Y ve Z de yapışkanlar
  * Klasikleşmiş Vellum ™2D/3D telkafes Parametrik dizayn
  * GD&T ve Bill of meterials
  * Yüzey analiz
  * Obje ve Malzeme tanımlamaları
  * Import/Export ; ACIS SAT, Pro/E, ParaSolids, IGES, STEP, DXF, DWG, EPS, AI, CATIA ve diğerleri,
  * İlişkilendirilmiş Photo-realistic rendering
  * Kuş bakışı, içinde gezinme, nesne virtual reality ve Panoromik virtual reality animasyonları
  * 97.000 3D Makine parçası kütüphanesi
  * 3D Web yayınlama ve Web viewer

  Neden Cobalt?

  * Başarılı ürünlerinizi pazara daha çabuk sunabilirsiniz.

  Bütün tasarım programları sizin aklınızdaki fikir ile üretim arasındaki işlemi hızlandırmaya yarar. Cobalt ile diğerleri arasında fark ise, bu ürünlerin değiştirilebilmesi ve rafine edilmesi sırasındaki esnekliğidir. Ürünleriniz sadece pazara çok hızlı girmekle kalmaz, aynı zamanda başarılı da olurlar.

  * Yaratıcılığınızı arttırın

  Bir tasarımı çizmeye hangi yoldan karar verirseniz verin, Cobalt sizin düşünüş tarzınıza uyum gösterecek ve aklınızdakini başarmanızı sağlayacaktır. Asla bir işi yapmak için tek metoda bağlı kalmayacaksınız.

  * Öğrenme zamanınızı indirin

  Her yazılım kolaydır... bir programcı olarak düşündüğünüz sürece! Cobalt size istediğiniz gibi düşünmenize olanak sağlar çünkü herşey mantıklı ve sezgiseldir.

  * Zaten bitmiş bir tasarımı çizmeyin , tasarımınızı 3 boyutta düşünün!

  Diğer yazılımlar size zaten tasarlamış olduğunuz bir fikri çizmenizi sağlarken, Cobalt size 3 boyutta düşünmenizi, fikrinizi geliştirmenizi ve kolayca değiştirebilmenizi sağlayacak araçlar sağlar.
  [​IMG] Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 513x437 ve 37KB ) Buraya Tıklayın[​IMG]

  * Tasarımınızı daha rafine hale getirirken yazılımla güreşmeyin

  Drafting Assistant, size 3 boyutta çizmenin bir zevk haline gelmesi için tasarlandı. Bir işlem için gerekli mouse tıklama sayıları , dialog kutuları ve sizin zamanınızı çalacak diğer şeyler minimuma indirgendi. Böylece istediğiniz şekli çizerken veya daha rafine hale getirirken, maksimum sayıda olasılığı minimum çalışma zamanda deneme imkanına kavuşursunuz.

  * Kendi kişisel tasarım kimliğinizi yaratın

  Cobalt’ın güçlü araçlarını kullanırken, endüstri standartlarının üstüne çıkıp sürüden ayrılabilirsiniz. Tek bakış açısı yerine size kendi yolunuzu çizmenizi sağlar.

  * Fikirlerinizi daha başarılı bir şekilde pazarlayın

  Cobalt’taki photo-realistic rendering size 3 boyutlu tasarımdan sanal gerçekliğe uzanmanızı sağlar. Müşterileriniz ve imalattakiler sizin vizyonunuzu tam olarak görebilirler.

  * İş gücünüzden 100% verim alın.

  Cobalt’ın kullanım kolaylığı sayesinde, organizasyonunuzda her yere yerleştirilebilir, herkes öğrenebilir.

  * İstediğiniz platformda çalışın

  İster uzun süreli bir Windows kullanıcısı ister bir Macintosh fanatiği olun, Cobalt iki platformu da destekler. Platform değiştirmek için ekstra bir maliyeti yoktur.

  * Evde veya işyerinde veya yolda tek lisansla çalışmaya devam edin.

  Biz biliyoruz ki yaratıcı insanlar evlerinde daha fazla iş yaparlar. Bizim eşi olmayan olman lisans anlaşmamız size yasal olarak programı birden fazla bilgisayara yüklemenize olanak sağlar, tabi aynı anda sadece bir bilgisayarda çalışıldığı sürece.

  Ashlar-Vellum Modelleme Ürünleri

  Ashlar, Argon Xenon ve Cobalt ile vellum ürün ailesini genişletiyor. Bu üç ürün özellikle hassas 3B model yaratmak veya değiştirmek isteyen tasarımcılar için geliştirildi. Argon temel modelleme fonskiyonlarını sunarken , Xenon ve Cobalt belli tasarım işlemlerini gerçekleştirmek için daha gelişmiş olanaklar ve fonksiyonlar sunuyor. Argon, , Xenon ve Cobalt arasındaki farklar değişik ihtiyaçları olan tasarımcılar için seçenek ve performans sunabilmek amacıyla mevcuttur.

  Argon

  Argon modelleme ürünleri için çekirdek yapıyı sunar. ACIS geometri motoru üstüne inşa edilmiş yapısıyla Argon, hassas eğriler, yüzeyler ve katı modelleme yöntemlerini Vellum’un kullanması kolay arayüzü ile birbirine entegre eder. Tasarımcılar eğrilerden yüzeyler ve katılar, yüzeylerden katılar yaratabilir, ve bir çok feature operasyonu ile , blending veya shelling gibi, modellemelerini daha rafine hale getirebilirler. Argon sadece geniş opsiyonlu modelleme araçları sunmakla kalmaz, aynı zamanda datanızı DXF/DWG STEP, IGES, PRO/E, Parasolids (UG, SolidEdge, SolidWorks), ve ACIS (AutoCAD, Inventor, Mechanical DeskTop) çevirmenleri sayesinde diğer CAD/CAM/CAE paket programları ile hassas bir şekilde paylaşmanızı sağlar.

  Xenon

  Xenon Argon çekirdek paketine tasarım dataları arasında akrabalık fonksiyonları ekler. Akrabalık, orijinal geometri ile son şekliniz arasındaki transparan bir ilişkidir. Bu ilişkiler bir tarihçe ağacı vasıtası ile orijinal geometri de yapılan bir değişiklik durumunda , son şeklinizin de buna uygun olarak güncellenmesini sağlar. Tarihçe ağacını eğriler yüzeyler ve katılar için Design Explorer penceresini kullanarak görebilirsiniz. Akrabalık, tasarım konseptlerini ve iterasyonlar vasıtası ile yapılan modifikasyonların gerçekleştirilmesinde çok önemli bir fonksiyondur.

  Aşağıdaki senaryo , akrabalığın bir tasarımcının verimliliğini nasıl arttırabileceğinin örneğidir.

  1. Tasarımcı uzayda organik bir şekli tanımlamak için çeşitli eğriler çizer.
  2. Eğrilere yüzeyler eklenir.
  3. Yüzeyler diğer yüzeylerle budanır veya biçimlenir.
  4. Yüzeyler bir birbirlerini kapatacak şekilde yamanır ve bir katı oluşturulur.
  5. Gövde shell ile oyulur ve yüzeyler imalat ihtiyaçlarına göre taslaklanır.
  6. Gövde kenarları 17 tane blend veya chamfer araçlarından biri ile yumuşatılır.
  7. Ön üst ve isometric görünümleri içieren 2B bir çizim yaratılır.
  8. Orijinal eğrilerde modifikasyon ihtiyacı belirir.
  9. Eğriler düzeltilir, ve 2 ile 7 arasındaki adımlar otomatik olarak akrabalık sayesinde güncellenir.

  Cobalt

  Cobalt Ashlar Vellum katı modelle programlarında yeni jenerasyonu temsil eder. Cobalt, Xenon’a göre daha fazla çizim kompozisyonu, montaj modellemesi, malzeme faturası ve GD&T araçları içerir. Cobalt, endüstri standartı çizimler için seçilmesi gereken pakettir.
  Cobalt’ın bir diğer önemli özelliği de, denklem yönlendirmeli parametrik sınırlama yönetme fonksiyonudur. Sınırlamaları kullanarak , tasarımcı profillerini diğer eğrilere ve/veya boyutlara göreceli olarak ilişkilendirebilir. Bu fonksiyonun en çarpıcı yanlarından biri de , boyutlara min-max değerleri ve adım sayısını vererek boyutlandırma ile animasyon haline getirebilmek. Aşağıda Cobalt v5 tarafından desteklenen geometric sınırlamaların bir kısmını görebilirsiniz.

  * Referans sistemine göre yatay, di.
  * Üstüste, colineer, paralel veya konsentrik.
  * Tanjant, simetric, dik, ofset ve eş uzunluklar.
  * Yatay, di, paralel, radyal ve çap uzaklık sınırlamaları.


  Ashlar-Vellum 3D Modelleme Ürünlerini Kurmak

  Ürünle beraber gelen CD-ROM üstünde hızlı ve çabuk kurma için gerekli açıklamaları bulabilirsiniz., veya eğer Ashlar-Vellum ürününü web sitemizden indirdi iseniz, installer dosyasını çalıştırmanız hard disk’inize açıklayıcı bir Read Me dosyası yerleştirecektir.


  DOWNLOAD
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Ashlar Vellum Cobalt Forum Tarih
Güllere Vurgunum - Dini Flashlar Flash Gösteriler 12 Temmuz 2010
Sitelerdeki Flashları Programsız Alamilme - Sİtelerden Flash Alma - Sitelerdeki Flashları Aktarma Flash Gösteriler 19 Ekim 2008
Bandwidth nedır? Flashlarda Bandwidth sorunu - Yapılması Gerekenler Flash Gösteriler 19 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş