Ashampoo Core Tuner v1.01 İndir

'A-B' forumunda Siraç tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ashampoo Core Tuner v1.01 İndir konusu
  Ashampoo Core Tuner v1.01

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ashampoo, Core Tuner ile her çok çekirdekli PC'nin hızını artıracağını iddia ediyor...
  Core Tuner: Çok çekirdekli işlemciler için.
  Core Tuner 1.0 ile Ashampoo, çift veya dört çekirdekli bir bilgisayarın performansını arttıracağını iddia ediyor.
  Araç, bir Windows-PC'de çalışan işlemleri eşit şekilde her CPU-çekirdeğine dağıtıyor. Üreticiye göre yüksek hesaplama gücü isteyen yazılımların daha hızlı çalışması için birden çok çekirdeğe dağıtımı gerekiyor. Bu sayede çok çekirdekli sistemlere has geliştirilmemiş olan uygulamalar da kaynakları efektif bir şekilde kullanabilecek.
  Bunun dışında Core Tuner 1.0 gereksiz hizmetleri devre dışı bırakma ve programları otomatik başlatma (Autostart) klasörlerinden silmek gibi özellikler sunuyor.

  Ashampoo Core Tuner description
  Use all the processor power you paid for!
  Nowadays, all computers have at least two processors, that are generally named "cornes". Some even have four. Unfortunately, Windows often doesn’t manage your multiple cores very well, so you’re not actually getting the full multi-processor power you paid for.
  Ashampoo Core Tuner enables you to use the full power of all your cores. For instant results you just need to select Auto-Optimize to optimize all the programs you are running or Boost
  to give more power to a single program.
  You can also fine-tune individual processes, display a live view of the current workloads of all your processor cores and enhance the overall performance of your system with additional tools.
  If you want to really max out your machine’s performance you can manually fine-tune the core workload settings for every program you use.
  You can set the “priority” in five levels to adjust the amount of processor power each program gets. You can also specify how many processor cores each program gets to use. This can deliver particularly good results with modern graphics and video editing programs and other applications that make full use of multiple processors.
  [​IMG]
  RarPasss: baturaymavi

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Ashampoo Core Tuner Forum Tarih
Ashampoo Music Studio 3.51 İndir A-B 27 Nisan 2010
Ashampoo Burning Studio 9.21 Indir A-B 29 Ocak 2010
Ashampoo Burning Studio 2010 V9.20 Plus Theme A-B 31 Aralık 2009
Ashampoo WinOptimizer 6.50 Indir A-B 23 Kasım 2009
Ashampoo Photo Optimizer 3.10 Indir A-B 23 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş