Art Brut

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda mynq tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. mynq

  mynq Üye

  Art Brut konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  2003 senesinde Bournemouth’da kurulan İngiliz indie rock grubu Art Brut, ilk kadrosunda Eddie Argos (vokal), Ian Catskilkin (gitar), Freddy Feedback (bas gitar), Chris Chinchilla (gitar) ve Mikey Breyer (davul)’i bulunduruyordu. İlk konserini kurulduğu senenin Mayıs ayında gerçekleştiren grup, aynı sene “Brutlegs” adlı EP’yi hazırladı. EP’de yer alan “Formed A Band” ile müzikseverlerden beğeni toplarken, grup single’ın getirdiği başarıyla Rough Trade Records ile anlaştı ve parçayı single olarak piyasaya sürdü.

  2004 senesini The Faces grubu ile birlikte İngiltere’de performanslar gerçekleştirerek kapatan Art Brut, 2005 senesinde “Bang Bang Rock And Roll” adlı ilk albümünü John Fortis prodüktörlüğünde ve Fierce Panda Records etiketiyle yayımladı. Albümden “Emily Kane” ve “Good Weekend” parçaları single olarak piyasaya sürülürken, albüm sonrasında Chris Chinchilla kişisel nedenlerden dolayı gruptan ayrıldı ve gruba Eddie Argos’ın ilk grubu The Art Goblins’den Jasper Future dahil oldu.

  2007 senesinde “It’s A Bit Complicated” adlı 2. albümünü Dan Swift prodüktörlüğünde yayımlayan Art Brut, albümü Mute Records etiketiyle piyasaya sürdü. Müzik eleştirmenlerinden hem olumlu hem de olumsuz eleştiriler alan albüm, İngiltere listelerinde 123 numarada kalırken, albümden “Nag Nag Nag Nag” ve “Direct Hit” parçaları single olarak müzikseverlere ulaştırıldı.

  TÜRLER: Rock - Alternative , Indie
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Brut Forum Tarih
Brüt Kütle Nedir - Brüt Kütle Ne Demektir? Konu Dışı Başlıklar 18 Temmuz 2012
Brüt Nedir - Bürüt Ne Demektir - Brüt Anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 18 Temmuz 2012
Art Brut Sanatı (Ham Sanat) El Sanatları 23 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş