Armutlu İlçesi ve Köyleri

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Armutlu İlçesi ve Köyleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fıstıklı Köyü

  Güney ve kısmen güneydoğusu Marmara Denizi, doğusu Hayriye ve kuzeyi Mecidiye Köyleri ile çevrilidir. Fıstıklı Köyü, 2.138 nüfusa sahiptir. Köy dinlenme ve tatil için uygun bir coğrafik konumdadır.
  Hayriye Köyü : Doğusu Gemlik ilçesi, batısı Fıstıklı Köyü, güneyi Kapaklı Köyü ve Marmara Deniziyle, kuzeyi ise Selimiye Köyü ile çevrilidir. 1877-1878 Osmanlı - Rus savaşlarında Karadeniz ve Batum çevresinde gelenlerce kurulmuştur. 158 nüfusa sahip Hayriye köyü halkının geçim kaynağı hayvancılık ve ormancılıktır.


  Kapaklı Köyü

  Armutlu'nun güney ucunda yer alan köy, Gemlik ilçesi ile sınırı bulunmaktadır. Güneybatısında Marmara Denizi, kuzyinde Hayriye köyü, doğusunda ise Gemlik ilçesi bulunmaktadır. Nüfusu 890 olan Hayriye Köyü denize kıyısı alan köy olup , turizm açısından önemli bir yere sahiptir.
  Mecidiye Köyü : Doğusu Selimiye köyü, batısı Esenköy, kuzeyi Esenköy ve Karlık Dağları, güneyi Fıstıklı ve Hayriye Köyleri ile çevrilidir. Köyün nüfusu 363'tür.


  Selimiye Köyü

  Doğusu Gemlik, batısı ve kuzeyi Karlık Dağları, Mecidiye Köyü, güneyi Hayriye Köyü ile çevrilidir. Selimiye köyü 142 nüfusludur. 1877-1878 Osmanlı - Rus savaşlarında Karadeniz ve Batum çevresinde gelenlerce kurulmuştur. En önemli geçim kaynağı ormancılıktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Armutlu İlçesi Köyleri Forum Tarih
Yalova Armutlu İlçesi Yalova Tanıtımı 4 Nisan 2009
Armutlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aksaray Aksaray Tanıtımı 23 Mayıs 2012
Armutlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Şubat 2011
Armutlu Köyü Hakkında Bilgi Bozkır Konya Konya Tanıtımı 22 Ocak 2011
Armutlu Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş