Arkeolog Güneş Duru - Kimdir

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Arkeolog Güneş Duru - Kimdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güneş Duru Kimdir - Arkeolog Güneş Duru

  Vikipedi, özgür ansiklopedi


  Güneş Duru, 29 Eylül1973'de İzmit'te doğdu . Redd'in gitaristi olan Güneş, üniversite yıllarında Doğan Duru ile kurdukları Invictus Band ile uzun süre İstanbul'da konser ve bar performansları verdi. 1996 yılının sonbaharında Redd'in ilk tohumlarının atıldığı Ten ve Red ile birlikte çaldı. Bu süreç Redd'in 2000 yılında başlayan albümün hazırlık aşamasına kadar sürdü. Grupla birlikte çok sayıda konser ve bar performansı projesinde yer aldı. Redd'in 50-50 ve Kirli Suyunda Parıltılar albümlerinde gitar ve geri vokallerle yer aldı.


  1992 yılından beri Aşıklı Höyük, Arslantepe, Göllüdağ, Kaletepe, Tepecik, kazılarında çalışmış, halen Musular, Akarçay Tepe, Çatalhöyük kazılarında arkeolojiyi "bilim" olarak yapmaya devam eden kişidir. 2004 yılında "An Architectural Perspective On The Issue Of The Origins of Settled Society In the Mid-Anatolian Region: A Comparison With Developments In The Levant, Middle Euphrates and Eastern Taurus Cultural Regions" başlıklı araştırması ile ARIT (American Research Institute of Turkey) tarafından Hanfmann Bursu’na layık görülmüştür. Dünya Arkeoloji Kongresi (WAC) Yakın Doğu temsilcisi ve Toplumsal Arkeoloji Platformu’nun kurucularındandır.

  Halen İstanbul Üniversitesi'nde arkeoloji bölümü doktora öğrencisi olan Güneş, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve University College London, Institute of Archaeology'de mimari restorasyon ve arkeoloji eğitimleri almış, Istanbul Teknik Üniversi'tesinde mimarlık tarihi yüksek lisansını tamamlamıştır. Bu alanlarda yazı ve makaleleri olan Güneş'in Türkiye'de arkeolojinin sorunlarının tartışıldığı "Arkeoloji Niye? Nasıl? Ne için?" adlı, Oğuz Erdur ile birlikte editörlüğünü yaptığı bir de kitabı bulunmaktadır. Güneş Duru, İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalında Arkeoloji üzerine doktora çalışmasını sürdürmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Arkeolog Güneş Duru Forum Tarih
Arkeologların Eğitimi Ve Aranan Özellikler Nelerdir Meslekler Rehberi 22 Eylül 2011
Arkeologların Çalışma Koşulları Ve İş Bulma İmkanları Nelerdir Meslekler Rehberi 22 Eylül 2011
Arkeologun Görevleri Nedir Meslekler Rehberi 22 Eylül 2011
Arkeolog Ne Demektir Meslekler Rehberi 22 Eylül 2011
Arkeolog Nedir - Arkeolog Ne İş Yapar - Arkeolog Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 30 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş