Arda Galatasardan Ayrılıyormu?

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Arda Galatasardan Ayrılıyormu? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]"Arda'dan ayrılık sinyalleri aldım"


  [SIZE=+0][/SIZE]"Galatasaray'da sezon sonunda faturanın büyük bölümü Arda'ya kesildi. Gidecek mi, kalacak mı bilmiyorum ama ayrılma sinyallerini ondan alıyorum."

  [​IMG]
  [SIZE=+0][/SIZE]1: Galatasaray’ın son yıllardaki transfer politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

  Ayrıldığım dönemden sonra başarısızlıklarla, harcanan para doğru orantılı olmadı. Yönetimin sık sık söylediği şey ise mücadeleci bir takım. Ancak iyi neticeler alınmamasının yanında bu söylemler paylaşılmaya devam ediyor. Her dönem kendilerinin olmadığı dönemlerde kazanılan kupalar ve Aziz Yıldırım, gündem değiştirmek için kullanılıyor. Çok pahalı oyuncular, Türk futbolunun yapısında iş yapmadı. İyi isimler alındı ama yavaş yavaş oluşturulan bir takım yerine, boşta kim varsa alındı. İki senedir ya Dünya Kupası’na oyuncu hazırlanıyor ya da kiralıklar diriltilmeye çalışılıyor. Plansız transferler, yönetimin hatasıdır. Bundan sonra başarıya aç oyuncuların alınmaya çalışılması önemli. Ama bu isimlerin heyecanını yaşayabileceği bir yapı oluşturulmalıdır.

  2: Yiğit Şardan’ın, sizin ve Hasan Şaş hakkında yaptığı, “Eleştirileriyle yanlış yapıyorlar. Onlar Galatasaray’ın ekmeğini yedi” sözlerine ne diyorsunuz?

  Benim dönemimde olmayan insanların, Galatasaraylılığımı tartışmasını son derece manidar buluyorum. Bu kulüpte uzun yıllar büyük başarılar kazandım ve zor zamanlarda da Sarı-Kırmızılı renklere birşeyler vermeye çalıştım. Ben ve arkadaşlarım, kendilerinin yapamadıklarını yaparak cebimizden diğer arkadaşlarımıza yardım ettik. Yönetime tekrar giren ve adı skandala karışan kişinin, böyle açıklamalar yapması beni üzdü. Galatasaray’ın iki senedir yaşadığı başarısızlıkta her gün çıkıp, hiçbir şey olmamış gibi davranılmasına anlam veremiyorum. Bize karşı tribünlerde açılan pankartları, taraftar açmamıştır. Çünkü Galatasaray seyircisi, en değerli oyuncularına her zaman sahip çıkar. Biz futbolcuyu ya da taraftarı değil, plansız transferleri ve yönetimi eleştiriyoruz. Önemli olan bizim yönetimde görev almamız değil. Yiğit Şardan, kendini düşünen bir anlayıştadır. Galatasaray’a emek verenler üzerinden politika üretmesinler.

  3: Arda Turan hakkında ne düşünüyorsunuz. Gitmeli mi, kalmalı mı?

  Mehmet Topal, Valencia’ya gitmek için kendi parasını almadı ve bonservisinin üzerine bıraktı. Arda’yı isteyenler, onun bonservisini veremiyor. Milli Takım’ın ABD kampında Arda’nın bu performansını neye borçlu olduğunu belirtmiştim. O da bizim kamuoyunda söylediklerimizi dikkate alıyor. Sezon sonu gördüğü tepkilerle birlikte, ‘İleride acaba neler yaşarım?’ sorusunu sorabilir. Sezon içindeki başarılar unutuldu ve sezon sonu faturanın büyük bölümü Arda’ya kesildi. Gidecek mi, kalacak mı bilmiyorum ama ayrılma sinyallerini ondan alıyorum. Yetenekli bir oyuncu ve değişen futbol yapısına da ayak uydurması gerekiyor.

  4: .Rijkaard’ın geçtiğimiz sezon içinde kulübeye çektiği Servet, Gökhan Zan, Hakan Balta ve Sabri gibi isimler, Milli Takım’ın savunmasında görev yapıyor. Burada kim hatalı?

  Türk Milli Takımı’nın iskeletini hep büyük takım oyuncuları oluşturur. Ancak büyük kulüplerimizin savunmasının çoğunluğu yabancılardan kurulu. Fatih Terim döneminde Milli Takım’ın savunmasında bu isimler görev yapıyordu. Rijkaard’ın, Barcelona’yı çalıştırdığı dönemdeki oyuncu yapısı ile Galatasaray çok farklı. Hocanız paslı oyun istiyor ama kadro yapınız birbirini tutmuyor. Örneğin pas diyorsunuz, orta sahanızda Mustafa Sarp ve Mehmet Topal gibi top kapan isimleri oynatıyorsunuz. Ayrıca yabancı hayranlığı ve yerlilere verilen iyi kontratlar, zamanla kulübede oturmayı sorun haline getirmiyor. Yani oynatmayan da oynamayan da, hayatından memnun. Eldeki malzemeye göre bir anlayış oluşmalı ya da istenene göre kadro kurulmalı.

  fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Arda Galatasardan Ayrılıyormu Forum Tarih
Eski çağlarda insanların sınama yanılma yoluyla bulduklar maddeler kısaca Eğitim Bilgileri Pazar 19:46
İlahi vahiy bize hangi konularda bilgi veriyor kısaca Dini Sohbetler Dini Forum Cumartesi 19:02
Hangi organlarda ve yapılarda sindirim gerçekleşmez kısaca Sorular ve Cevaplar 10 Ekim 2017
Kimlik kartına hangi durumlarda ihtiyaç duyuyoruz kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Eylül 2017
Yetenekli olduğumuz konularda kendimizi nasıl geliştirebiliriz kısaca Rehberlik 25 Eylül 2017

Bu Sayfayı Paylaş