Arcanum Void TÜm Bölümleri

'Oyun Hileleri' forumunda Patron tarafından 9 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Patron

  Patron Üye

  Arcanum Void TÜm Bölümleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Crash Site
  Burası oyuna başladığımız bölge. Zeplinimiz düştü ve biri elimize bir yüzük sıkıştırıverdi. Hemen biri çıkagelecek. Bu adam Virgil. Kesinlikle sizinle dolaşmasını isteyin ve grubunuza katın. Emin olun oyunun başlarında en büyük yardımcınız olacaktır. Teknoloji eğilim gösterirseniz zamanla iyileştirme büyülerini resist edeceksiniz ama yine de oldukça yararlı biri. Şimdi etrafı iyice gezin. Pek çok düşük seviyeli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Ancak bir tane Shaman var haritanın altlarına doğru ona dikkat edin. Arkasındaki sandıkta güzel şeyler bulunuyor. (Bu sandığın içindekiler her seferinde değişiyor.) Ölü cesetlerin çoğunda birşey yok ama şu üç kişinin cesetlerini kesinlikle bulun ve ne var ne yoksa alın: Preston Radcliffe, Isaac Zapruder ve Wilhemina Carpenter. İçindekiler daha sonra işimizi yarayacak. Haritanın yukarılarına doğru bir mağara göreceksiniz. İçine girin ve fareleri öldürüp gerekli gördüğünüz eşyaları alın. Biraz içerde bir ceset var. Yaklaştığınızda ruhu ortaya çıkacak ve yardım isteyecek. Yardımını kabul edin ve ilk görevinizi almış olun
   

 2. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Charles Brehgo
  Görev: Arbalah isimli şahısı öldürmek.
  Mağaradan çıkın ve haritada göreceğiniz mezar taşını yanına gidin. Virgil size birşeyler söyleyecek. Biraz daha ilerlediğiniz de karşınıza biri çıkacak. Onunla konuşurken bir ara Virgil söz isteyecek ama siz yine de kendiniz konuşun. Sonunda size saldıracaktır. Öldürün ve içinden çıkan Molochean Hand isimli kolyeyi alın. Bunu kesinlikle atmayın çünkü oyunun ilerleyen bölümlerinde işinize yarayacaktır. Şimdi biraz daha ilerleyip dünya haritasına çıkın. Bu haritada Arbalah'ın evini göreceksiniz. Oraya doğru ilerleyin. Eğer gece giderseniz kapıları kapalı olacaktır o yüzden zamanı sabaha alın. İçeri girin ve Arbalah ile konuşun ama sakın saldırgan davranmayın. Size aslında Charles'i onun öldürmediğini anlatacak ve size bir görev verecek
   

 3. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Arbalah
  Görev: Simon Fahrkus'tan Arbalah'ın artifactini almak.
  Simon Fahrkus'a gitmelisiniz ancak yerini sadece Charles Bregho biliyor. Yanına gidin ve onunla konuşun. Eğer hala onun görevini tamamlamak isterseniz ona yalan söyleyin ancak sonunda gerçeği açıklamayın. Şimdi yerini bildiğimize göre Simon Fahrkus'un evine gidin. Zamanı sabaha alın ve onunla konuşun. İkna ederseniz size artifacti verecektir. Yoksa öldüredebilirsiniz. Artifacti alınca Arbalah'a geri dönün ve ona artifacti verin. Sizi kutsayacaktır. Hala Charles'in görevini bitirmek isterseniz Arbalah'ı öldürün. Kutsaması kaybolmuyor. Böylece biraz daha exp alabilirsiniz. Şimdi işimiz bittiğine göre Shoruded Hills'e gidin.
   

 4. Patron

  Patron Üye

  Shrouded Hills
  Şehre girergirmez yanınızdaki adam ile konuşursanız onun bu şehrin şerifi olduğunu, şehirdeki bazı kişileri ve Besse Toone madeni hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca size şehirden tek çıkış yolunun kuzeydoğudaki köprü olduğunu ama hırsızların köprüyü tuttuklarını söyleyecek. Öncelikle bunları umursamayın çünkü bol bol exp toplayacağız. Biraz yukarı gidince William Radcliffe olduğunu söyleyen bir adamla karşılaşacaksınız. Onun sözüne güvenmeyin. Bir ara konuşmada yüzüğü ona vermenizle ilgili bir söz gelcek.Asla yüzüğü ona vermeyin. Kasabaya adım attığınızda Virgil Elder Joachim'in Inn'de olduğu söyleyecek. İçeri girin. Buradaki beyaz kıyafetli ogre en az 8 karizmaya sahipseniz grubunuza katılıyor. İmkanınız varsa alın gerçekten iyi bir dövüştü. Bu 8 karizmadan kastım karizma grubunuza kaç kişi alabileceğinizi belirliyor. 8'de 2 kişi olduğundan daha aşağı ise ve Virgil de grubunuzda olduğuna göre alamazsınız. Inn'in sonundaki odaya girince içerde iki ceset ve bir not bulacaksınız. Not Virgil'e. Tarant'a gittiğimizde posta ofisinden telgraf almamızı söylüyor. Şimdi dışarı çıkın Ristezze's Imported Goods'a gidin. İçerideki Ristezze ile yüzük hakkında konuşun. Yapıldığı dükkan P. Schuyler & Sons hakkında konuşun. Size bu bilgiyi vermek karşılığında bir kaç şey isteyecek: Ya elinizdeki kırık kamerayı vermenizi ya da Bessie Toone'ye ait bir eşya isteyecek. ASLA kamerayı vermeyin. İleri de inanılmaz bir faydası olacak. Eğer dediğim gibi Pickpocket özelliğini arttırdıysanız cebinden evinin anahtarını çalın. Gece uyuduğunda kasasından yüklü miktar para çalabilirsiniz. Ayrıca yatağının yanındaki komidinde Tarant'ın haritası ve P. Schuyler & Sons hakkında yeterli bilgi bulacaksınız. Ancak ben yine de şehrin batısında bulunan madene girmenizi ve ilerleyerek orada bulunan Bessie Toone'nin hayaletinin yanından ayakkabısını almanızı öneririm. Hem görev tamamlamış olursunuz hem içerdeki düşmanlarla iyi exp toplar hem de ileriki görevlerde gerekli parçaları bulabilirsiniz. Tercih sizin. (Şunu belirtmek isterim gece odasına girer ve üstüne görevi tamamlarsanız çifte exp almış olursunuz) Sonunda P. Schuyler & Sons'ın yerinin öğrenmemiz lazım. Şimdi Ristezze'nin dükkanının yanında Gurleos' Metalworking isimli bir dükkan var. Burada silahlarınız tamir edebilir ve Crash Site'tan aldığınız malzemeleri satabilirsiniz. Eğer Lloyd'a işlerin nasıl olduğu sorarsanız size bir görev verecek.
   

 5. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Lloyd (Blacksmith)
  Görev: Pure Ore getirmeniz gerekiyor.
  Pure ore'u Bessie Toone madeninde bulacağınız Iron Ore ve Steel'i birleştirerek bulabilirsiniz. Bunun için bir karakter puanınızı buna harcamalısınız. Seçim sizin. İlerleyen bölümlerde birkaç şehirde de bulabilirsiniz. Ödülünüz sadece bir dagger ama önemli olan alacağınız exp. Zaten teknoloji de ilerliyorsanız büyüye göre daha hızlı seviye atlayacağınızdan bir puanınızı veriverin gitsin. (bence)
   

 6. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Jongle Enchantments'daki Jongle Dunne
  Görev: Havayı kirleten makinayı yok etmek.
  Şehre ilk girdiğiniz yerdeki tapınağa girin. (Pek benzemiyor ama kapısına gelince öyle yazıyor) İçerde pek çok fare var. Onları öldürün ve ilerideki makinanın yanına gelin. Burada bir adam var. Maalesef o da ölecek. Önce biraz uzak durun ve Crash Site'tan ve Bessie Toone madeninden aldıysanız dinamitin birini kontrol kutusuna atın. Makina oldukça hasar alacaktır. Şimdi savaş moduna geçin ve ALT tuşuna basılı tutarak makinaya atak verin. Yanlız dikkatli olun çünkü silahınız hemen kırılıyor. Siz bir kere atak verdiniz mi Virgil de vuracaktır. Buna dikkat edin ve makinayı patlatın. Daha sonra Jongle'ın yanına gidin ve ödülünüzü alın. Eğer ilgilenirseniz size bir görev daha verecek
   

 7. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Constable Owens (şerif)
  Görev: Parçaladığınız makinayı tamir etmek.
  Bu görevi yapmak için sadece Bessie Toone madenine gideceksiniz ve kuzeydoğuya doğru ilerleyeceksiniz. Buradaki metal varillerden birinin içinde eski bir dişli parçası var. Bunu şerife götürmeniz lazım ancak SAKIN Jongle Dunne'nin Dernholm'deki paket görevini bitirmeden makinayı onarmayın. Bunu yaptığınızda Jongle Dunne size kızacak ve göreviniz iptal olacak. Ödül düşüktü zaten ama alacağınız exp puanlarından olmayın derim ben.
   

 8. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: General Practitioner'daki Doc Roberts (Ristezze'nin dükkanının hemen kuzeydoğusunda)
  Görev: Banka soygununu durdurmak.
  Doc Roberts ile konuşursanız bankanın soyulacağını ve engellememiz gerektiğini söyleyecek. Konuşmanın sonunda vereceği ödül ile ilgili konuşacaksınız. Eğer büyüye yönelmekte olduğunuzu söylerseniz Enchanted Sword, teknolojiyi söylerseniz Axe, kararsız olduğunuzu söylerseniz size bir Revolver verecek. Seçimizi yapın ve Doc ile bankanın önünde buluşun. Onunla konuşup hazır olduğunuzu söylerseniz grubunuza katılacak ve bankaya dalacaksınız. İçeri de 3 tane adam var. Özellikle silah kullananlar çok ıskalıyor. Doc ateşli silahları çok iyi kullanıyor. İşiniz kolay olacaktır. Ama dikkat edin oyundaki bir bugdan olabilir bazen durduk yere Doc size saldırıyor 3 adamı da öldürünce. Böyle bir durum olursa baştan oynayın. Neyse görevi bitirince tekrar Doc ile konuşun ve ödülünüzü alın.
   

 9. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Innkeeper'daki Jacobs Bens (ogre'nin yanındaki adam)
  Görev: Bankayı soymak.
  Az önce soyulmaktan kurtardığımız bankayı şimdi de soyacağız. Jacobs Ben size paranın yarısını teklif edecek ve size kasanın şifresini verecek. Bankaya girin. Eğer skilliniz varsa Bank Teller'ın cebinden anahtarı çalın. (Tekrar söylüyorum bence Pickpocket kesin gerekli) Ya da gece yattığında ona dalın ve öldürün. Ancak şansınıza korumalarda size dalarsa işin içinden çıkmazsınız haberiniz olsun. Neyse kapıyı açın ve kasanın yanına gelin. Kasanın içinden 500 altın alacaksınız. Dışarı çıkın. Inn'in hemen altında bulunuyor Jacobs. Ona paranını yarısını verin ve bu görevi de bitirin. Eğer parayı vermezseniz büyük bir şey olmaz ama exp alamazsınız 250 altın için değmez bence.
   

 10. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Bessie Toone madeninin hemen altındaki evde bulunan Percival Toone
  Görev: Madeni Bessie Toone'un hayaletinden kurtarmak
  Bu görev oldukça uzun ve 3 şehirde birden geçiyor. Öncelikle görev hakkında Percival ile konuşurken saldırgan olmayın. Biraz asabi davranıyor ama aldırmayın. Görevi alınca madende Bessie Toone'un ruhu ile konuşun. Size sürekli Sarah'dan bahsedecek. Percival'a geri dönün ve annesiyle konuştuğunuzu size Sarah dediğini söyleyin. Sarah'nın kardeşi olduğunu ve Dernholm'de yaşadığını söyleyecek. Dernholm'e gidince onunla konuşacaksınız ve size hatırlatacağım ama yine de kısaca anlatayım. Sarah kardeşinin madeni Tarant'ta birine sattığını söyleyecek. Tarant'a gittiğinizde tapuyu alacak ve ya Percival'a ya da Sarah'a vereceğiz. Tabii aldığımız ödül de değişecek. Şimdilik sadece görevi alın çünkü şehirden çıkmaya az kaldı.

  Eğer tüm görevleri yaptıysanız artık şehirden ayrılma vakti gelmiş demektir. Şerif ile köprüyü tutan hırsızlar hakkında konuşun. Size köprüyü kurtarmanız karşılığında küçük bir ödül verecek. Bu hırsızları halletmenin üç yolu var:
   

 11. Patron

  Patron Üye

  1.Yol: Eğer Persuasion yeteneğiniz yüksekse (ki yüksekten kastım biraz arttırdıysanız. Çünkü daha oyunun başında yüksek level olmadığınıza göre olabildiği kadar) onları sizin Thieves Underground üyesi olduğunuza ikna edebilir ve uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer varsa kesin yapın çünkü size Thieves Undergorund hakkında bilgi veriyorlar ve bu ileride de işimize yarayabilir. Ayrıca giderken size 200 altın da bırakacaklar.
  2.Yol: Geçiş için istedikleri parayı verebilirsiniz ki bunu sakın tercih etmeyin. (1000 altın)
  3.Yol: Benim tercih ettiğim hepsini öldürme yolu.

  Tercihinizi yapın ve şehrin kuzeydoğusundaki köprüye doğru yol alın.Burada hırsızların başı Lukan ile konuşun. Dövüşecekseniz biraz dikkatli olun Lukan'da pek bişey yok ama yanındaki Ogreler iyi savaşıyor. Onları öldürünce Lukan'ın cesedi üzerindeki anahtarı alın ve köprüden geçin. Köprünün sonunda şehre ilk geldiğimizde bizden yüzüğü isteyen adam gelecek. Yüzüğü yine vermeyin ve onu öldürün. Üstünde G.L imzalı bir not bulacaksınız. İleride kim olduğunu öğreneceğiz. Biraz daha ilerleyip dünya haritasına çıkın ve şehre geri dönüp şeriften ödülünüzü alın. Şimdi Dernholm'e doğru yola çıkın. Unutmadan Shoruded Hills'de Ristezze'den kürek almayı unutmayın ileride oldukça işinize yarayacak.
   

 12. Patron

  Patron Üye

  Dernholm
  Dernholm'e geldiğinizde hemen soldan devam edip Dolan's General Store'a girin ve Charles Doran'a Jongle'ın paketini almaya geldiğinizi söyleyin. Paketi size verecektir. Paketimizi aldığımıza göre buradaki işimiz bitince Shrouded Hills'e dönüp görevimizi tamamlayabiliriz. Ancak burada 2 tane quest var:
   

 13. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Şehrin batısındaki evlerin birinde (önünde çöp kutusu olan) bulunan Glayds
  Görev: Glayds'ın yüzüğünü Archibald'dan almak.
  Bu görev sonunda bir ödül almayacaksınız sadece exp için yapıyoruz. Şimdi şehrin doğusundaki limana gelin ve oradaki evlerin birinde Archibald'ı bulun. Persuasion skilliniz yüksekse onu ikna edebilir ya da direk öldürebilirsiniz. Öldürünce elinden yüzüğü alın ve Glayds'a geri dönün. Asla ona Archibald'ı öldürdüğünüzü söylemeyin yoksa görev iptal olur. Yüzüğü verirken eğer iyi karakteri oynuyorsanız para istemeyin.
   

 14. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Şehrin kuzeyinde bulunan sarayın içindeki King Praetor
  Görev: Black Root'tan vergiyi toplamak.
  Saraya girince dümdüz ilerleyin ve kral ile kounşun. Ondan bir görev istediğinizde size Black Root'un vergileri vermek istemediğini söyleyecek.Görevi kabul edin.

  Saraydan çıkınca dümdüz yolu takip edin aşağı doğru. Yolun sonundaki evde Sarah bulunuyor. Onunla konuşun. Bazı gerçekleri öğreneceksiniz. Şimdi bir karar vermeniz gerekiyor. Ya Sarah'a ya da Percival'a yardım edeceğiz. Percival size 500 altın verecek ama tekrar madeni satacak. İyi karakterseniz Sarah'a yardım edin. Size Filament Sword verecek. Fena değil başlarda işinize yarar. Eğer Sarah'ı seçerseniz ona yardım edeceğinizi söyleyin. Şimdi şehirden çıkın ve öncelikle Shrouded Hills'e gidin.
   

 15. Patron

  Patron Üye

  Shrouded Hills Jongle
  Öncelikle paketini Jongle'a verin ve görevi tamamlayın. Ardından şerif ile konuşun ve makinayı onaracak parçayı ona verin. Oldukça iyi exp alacaksınız. Şimdi köprüden geçip şehirden çıkın ve Black Root'a yol alın.
   

 16. Patron

  Patron Üye

  Black Root
  Black Root'ta oyun boyunca kullanacağınız süper bir kılıca sahip olacaksınız tabii Melee yeteneğini kullanıyorsanız. Şimdi şehrin doğusunda bulunan büyük binaya girin ve Mayor of Black Root ile konuşun.
   

 17. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Mayor of Black Root
  Görev: Hırsızların çaldığı bıçağı almak.
  Şehrin kuzeybatısındaki tren istasyonundan biraz yukarı ve batıya ilerleyin. Nehri geçen bir yol göreceksiniz. Yol ikiye ayrıldığında yukarı çıkın ve hırsızların kampına gelin. Burada çadırın önünde duran elf ile konuşun. (D'ak Taan) Onunla konuşurken bıçağı istediğinizde 3 seçenek çıkacak. Ya 300 altına satın alacaksınız, ya hepsini öldüreceksiniz ya da size verdikleri bir görevi tamamlayacaksınız. Görevi tavsiye ediyorum çünkü exp alırsınız. Görevlerden çok iyi bir hırsız olduğunuzu söylerseniz; şehrin güneybatısında bir evde cüce biri var. Konuştuğunuzda size sürekli kızıyor. İşte onun arkasındaki sandıktan D'ak Taan'ın istediklerini çalmalısınız. Eğer görevde ikinci seçeneği seçerseniz (ki bunu tavsiye ederim) sizden bir zehir almanızı söyleyecek. Bunun için şehre ilk geldiğiniz yerden güneydoğuya doğru ilerleyin. Önünde çöp kutusu olan eve girin ve Grunwalde ile konuşun. Ne yaparsanız yapın size zehiri vermeyecek. O zaman size saldırmasını sağlayın olmazsa direk dalın. Elindeki silah oyun boyunca işinize yarayacak müthiş bir silah. Vuruş ve hız olarak pek iyi olmasa da özellikle zehir açısından neredeyse oyundaki en güçlü silah. Onu öldürünce cesedinden silahı ve zehri alıp D'ak Taan'a getirin. Size bıçağı verecektir. Şimdi Mayor'a gidin ve ona Tarant korumalarının şehri yeteri kadar koruyamadıklarını söyleyin. Size katılacak ve bıçağı vermenizle birlikte size vergileri verecek. Hemen Dernholm'e gitmeyin. Bir iki görev daha var burada.
   

 18. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Mayor'un sarayının sağındaki Halfling Wizard
  Görev: Eski bir oyun oynamak.
  Mayor'un evinin sağındaki halfling wizard ile konuşursanız size bir oyun teklif edecek. Kabul edin. Size sorduğu bilmeceye "a clock" cevabını verin. Şimdi sıra ikincisi ile konuşmakta. İkinci adam az önceki hırsız kampının batısında yer alıyor. Ona gidip konuşun. Bu bilmecenin cevabı ise "the spring" . Üçüncü hemen kuzeyde bulunuyor. Onun sorusunun cevabı ise "the fire". Eğer yanlış cevaplarsanız bir grup undead size saldıracak ama alacağınız exp daha iyi görevi bitirerek. Ödülünüz Mysterious Gem. 50. level bir halfling çağırıyorsunuz. Hiç bir işe yaramaz. Sadece bilmeceler güzel ve exp alacağımız için yaptık bu görevi.
   

 19. Patron

  Patron Üye

  Görevi Veren: Az önce Grunwalde'nin evinden devam ettiğinizde hemen kuzeydeki evde bulunan Mrs.Cameron
  Görev: Liam'ın çalışma evine bakmak ve durumunu kontrol etmek.
  Mrs.Cameron ile konuştuğunuzda size oğlunu kontrol etmenizi söyleyecek. Ödülü gerçekten güzel. Haritada Liam's Workshop belirecek. Oraya gidin. Biraz soldaki binaya girin. Burada yatağın yanındaki komodinden Liam'ın günlüğünü okuyun ve alın. Şimdi hemen solunuzda bir sandık var. İçinde birkaç gerekli malzeme var ama ileride de var. Ona göre kırması zor bir sandık. Eğer lockpick varsa açın. İçinden bir Magical Trap ve Scroll of Disperse Magick var. Şimdi dışarı çıkın ve aşağı doğru ilerlemeye devam edin. Burada karşınıza size göre çok güçlü yaratıklar çıkacak. Yoldan devam ederken bir ceset bulacaksınız. Buraya kadar 3 yaratık var ve bunlarla savaşmak zorundasınız. Cesedin üzerinde de Magical Trap var. Şimdi sola doğru ilerleyin. Bir portal var ve etrafında da sürüyle yaratık. Bunları öldüremezsiniz uğraşmayın. Direk portalın yanına gelin ve tuzağı ya da parşomeni üstünde kullanarak kapatın. Yaratıklar ölecekler. Şimdi Black Root'a dönün ve Mrs.Cameron ile konuşun. Ona günlüğü verdiğinizde size Liam's Chapeau of Magnetic Inversion verecek. Gerçekten iyi bir başlık. Teknolojiye yöneliyorsanız da tam size göre.
   

 20. Patron

  Patron Üye

  Tarant
  Sonunda Tarant'a geldik. İlk girdiğiniz yerin adı Boil. En az 20.level olmadan pek bulaşmayacağız. Burada da görevler yapacağız ama şimdilik uzak durmakta fayda var. Size köprüden devam edin ve şehrin asıl kısmına ulaşın. Herşeyden önce 79 Kensington Broadway Telgraph Office'den telegrafınızı alın. Burada ana görev için yapacağımız çok fazla birşey yok ama oldukça fazla yan görev var bu da demek oluyorki çok level atlayacağız. Ana görev için yapmamız gerekeni en son yazacağım. O yüzden yan questleri istemeyenler direk yazının sonuna gitsinler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Arcanum Void TÜm Forum Tarih
Dark Void Game : Trainer Oyun Hileleri 14 Mart 2010
Dark Void - 2010 Oyunların Tam Çözümü 10 Şubat 2010
avoid şaka programı A-B 28 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş