Arama İçin AdSense sonuçlarını kendi sayfama nasıl uygularım?

'vBulletin Destek ve Sorunlar' forumunda Siraç tarafından 20 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Arama İçin AdSense sonuçlarını kendi sayfama nasıl uygularım? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Arama İçin AdSense sonuçlarını kendi sayfama nasıl uygularım?


  [SIZE=-0]Arama İçin AdSense sonuçlarını kendi sayfama nasıl uygularım? [/SIZE]Arama İçin AdSense sonuçlarını kendi siteniz içinde uygulayabilmeniz için, önce arama sonuçlarının görüntüleneceği sayfayı oluşturmayı unutmayın. web barındırıcınız veya site uygulamanız arama sonuçlarınız için ayrı bir URL oluşturma yeteneğini size sunmazsa -- örneğin, Blogger'ı kullanıyorsanız -- arama sonuçlarınızı sayfanız içinde uygulayamazsınız.
  Arama sonuçlarınızın görüntüleneceği sayfayı oluşturduktan sonra, aşağıdaki adımları uygulayın:
  1. https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesini ziyaret edin
  3. Ürün olarak Arama İçin AdSense'i seçin.
  4. Kılavuzlu kurulumun ilk adımı sırasında, Daha fazla seçenek bölümüne gidin ve Sonuçları kendi sitem içinde aç olarak işaretlenmiş radyo düğmesini tıklayın.
  5. Oluşturduğunuz ve içinde arama sonuçlarının görünmesini istediğiniz sayfanın URL'sini girin. Bu sayfayı sizin oluşturmanız gerekir; girdiğiniz URL'de otomatik olarak oluşturulmaz veya görüntülenmez. Göreli URL'lere alışkınsanız, tam URL yerine böyle bir URL girmenizde bir sakınca yoktur.
  6. Arama kutunuz ve sonuçlarınız için diğer seçenekleri seçmeye devam edin.
  7. Arama kutusu kodunuz kutusunda üretilen kodu kopyalayın ve arama kutusunu görüntülemek istediğiniz sayfanın HTML kaynağına yapıştırın.
  8. Arama sonuçları kodunuz kutusunda üretilen kodu kopyalayın ve arama sonuçlarını görüntülemek istediğiniz sayfanın HTML kaynağına yapıştırın.
  9. Web sayfalarınızı kaydedin
  Not: Rakip reklam Filtreleri ve siteyle ilişkili arama dahil, seçtiğiniz Arama İçin AdSense ayarlarının veya seçeneklerinin herhangi biri, bir IFRAME içinde arama sonuçlarıyla birlikte çalışmaya devam eder.
   

Bu Sayfayı Paylaş