Ara-Kenar Dantelleri ve İşlemeleri Örnekleri

'Dantel Örnekleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ara-Kenar Dantelleri ve İşlemeleri Örnekleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ara-Kenar Dantelleri ve İşlemeler

  Yazan Saadet •
  Dantellerin bazıları Yengem’in çeyizinden bazıları ise kızlarına ördükleri. Eski ve yeni modeller var içlerinde. Gerçi benim eski dediklerimi hiç görmemiş olanlar olabilir. Ya da görüpte bunlar eski modeller diyecek olanlar. Eski yeni bence verilen emeklerin hepsi çok kıymetli!
  Bu fotoğraflar benim için çok değerli. Çünkü fotoğraf makinesini kullanmaya başladığım acemilik zamanlarımda çekildiler.
  İlk örnek bir çarşaf takımından. Kenarında bir de kum işi işlemesi var. Oldukça da ağır. Sanırım bu yüzden ince bir kenar danteli konmuş.
  [​IMG]

  İkinci örnek gül kanaviçesi işlenmiş bir çarşaf takımı. Ucundaki dantelden hiç yapmadım. Ama çok kolay ve yapımı zevkli görünüyor.
  [​IMG]

  Bu dantel örneği çıtıpıtı bir örnek. Bu tip zarif çiçekli örnekleri çok severim. Örmesi zevklidir. Havlu kenarı olarakta çok zarif duracaktır.
  [​IMG]

  Bu danteller aynı takıma piko edilmiş. Oldukça ağır olmuş takım. Üstteki aynı örneğin kenar, alttaki ise ara danteli.
  [​IMG]
  [​IMG]

  İşte hayatımda denediğim en zor örnek bence buydu. Yengem’e helal olsun:)Bir ara kardeşim Hacer’e yapma ümidiyle başladım. Ama o kadar zorki her satırına dönüp dönüp bakmak zorunda olunca çok zor geldi bana. Tabiki pesettim. Amca kızım bitirdi örneği. Zor olmasına zor ama güzelliğine bir diyeceğim yok.
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş