Arı sütünün faydaları

'Diyet Beslenme' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 15 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Arı sütünün faydaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Arı sütünün faydaları
  Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Gülten Bulut, arı sütünün çocukların diş ve kemiklerinin gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi.
  Ana arı yetiştiriciliği yapılırken üretimin belirli bir aşamada durdurularak larvaların beslenmesi için salgılanan sütün toplanmasıyla elde edilen arı sütünün insan sağlığı açısından oldukça faydalı olduğunu belirten Gülten Bulut, sütün birçok alanda kullanılması gerektiğini söyledi. Arı sütünün özellikle çocukların gelişiminde büyük katkıları bulunduğunu ifade eden Bulut, "Çocukların dengeli beslenmesinde aktif rol oynayarak, diş ve kemiklerin gelişmesine katkı sağlar" dedi.

  Arı sütünün kalp rahatsızlıklarından kansere kadar birçok hastalıkta vücudu güçlendirmek, bağışıklık sistemini uyarmak amacıyla kullanıldığını belirten Bulut, şöyle konuştu: "Arı sütü özellikle yoğun antibiyotik kullanan ışın tedavisi ve kemoterapi gören hastalarda muhtemel karaciğer ve böbrek zararlarını önlemektedir. Ayrıca, organizmalara canlılık kazandırılmasında, bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde oldukça etkilidir."

  Hücre yenileyici özelliği ile cilt bakımında da kullanılabileceğini ifade eden Bulut, sözlerine şöyle devam etti: "Faydaları saymakla bitmeyecek arı sütünün, saç dökülmelerinin önlenmesi ve saçlara canlılık kazandırılmasında büyük faydası var. Cinsel faaliyetlerin desteklenmesi, genel vücut direncinin artırılması, nefes darlığında, kansızlık, sarılık, yüksek ateş ve düşük tansiyonların düzenlenmesinde oldukça etkili. Ayrıca erken bunama ve kolesterolün düşürülmesi gibi hallerinde rahatlıkla
  kullanılabilir."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Arı sütünün faydaları Forum Tarih
Anne Sütünün Bebek Sağlığı İçin Faydaları Gebelik ve Annelik 17 Mart 2012
Koyun Sütünün Özellikleri Faydaları Diyet Beslenme 12 Ocak 2012
Arı Sütünün Çocuklara Faydaları Çocuk Sağlığı ve Bakımı 10 Eylül 2011
Keçi Sütünün Faydaları Yararları Şifalı Bitkiler 14 Ekim 2010
Keçi sütü şifa dağıtıyor - İşte Keçi Sütünün Faydaları Genel Sağlık 3 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş