Apaklar Köyü Nazilli Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Apaklar Köyü Nazilli Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  apaklar köyü bilgileri - apaklar köyü tanıtım - apaklar köyü resimleri  Apaklar, Aydın ilinin Nazilli ilçesine bağlı bir köydür.

  Apaklar köyü, aksu köyünden gelen 4 aileden meydana gelmektedir.Bu aileler nazilli'nin 20 km uzaklıkta bulunmaktadır.Apaklar köyünde kışlar soğuk geçmektedir.Yazlar ise gayet serin geçmektedir.Köyde 160 kişinin adı apaktır.

  Kültür

  Köyümüzde keşkek yemek bakımından çok önemlidir.Ama doğası ve içme suyu güzeldir.Köye yakın gedik adlı bir piknik alanı vardır.Burada mezarlar vardır ancak ne zamandan oldukları bilinmemektedir.yazları çok serin olmaktadır. Köye yakın bir alanda oyuk baba adında bir mezar vardır.

  Coğrafya

  Aydın iline 65 km, Nazilli ilçesine 20 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 205
  2000 182
  1997 195

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. En çok üretilen tarım ürünleri sebze(domates ,salatalık,biber,patlıcan,)kestane ,incir kiraz,erik,ceviz vb.üretilmektedir.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  kaynak / yerel net / vikipedi özgür ansiklopedi

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş