Antreye Askı Yapmak

'Hobiler Ve Videolar' forumunda NeslisH tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Antreye Askı Yapmak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  1. Bu iş için bir miktar çam ya da benzeri levha ahşap boyaları,fırça, zımpara, ahşap düber dekupaj testere,, matkap ve ahşap matkap ucu ve cendere gerekli. Kullanacağınız tüm elektrikli el aletlerinin kullanım talimatlarını okumadan ve gerekli güvenlik önlemlerini almadan çalışmaya başlamayın.
  2. Çam bloktan istediğiniz ölçüye göre bir tabaka kesin.Kalan parçalardan üçgen askı uçları işaretleyin.
  3. Dekupaj testere yardımıyla tüm kesim işlemlerini bitirin. Kestiğiniz tabakayı sabitlenmesi için kesim yaptığınız yüzeye cendereler yardımıyla sıkıştırın.
  4. Kullanacağınız düberlerin kalınlığına uygun ahşap delme ucu takılmış matkapla, hem askılığı hem de askı uçlarını delin.

  [​IMG]

  5. Delim işlemi esnasında deliklerin aynı ölçüde olabilmesini sağlamak için matkabın cetvelinden faydalanmayı unutmayın.
  6. Tüm parçaları zımpara ile düzgünleştirip, nemli süngerle tozlarını temizledikten sonra birkaç kat boyayın. Ana zemine desen katmak için çeşitli şablonlar kullanabilirsiniz. Hazır şablonları tüm yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Ahşap düberleri karşılıklı açtığınız deliklere monte ederek askı uçlarını sabitleyin. Deliklere biraz ahşap yapıştırıcısı kullanarak daha sağlamlaştırabilirsiniz.
  7. Askı uçlarının üzerine arzu ettiğiniz desenleri uygulayabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş