Anti-Aging Nedir?

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Anti-Aging Nedir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anti-Aging kelime anlamı olarak "yaşlılığa karşı" demektir. Anti-Aging terimini tıbbi olarak, aktif tedbir alma veya koruyucu tıp olarak nitelendirebiliriz. Anti-Aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak dengelemek, cinsel gücü ve sağlığı arttırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak Anti-Aging 'in uygulama amaçlarından başlıcalarıdır.

  Anti-Aging sadece Check-Up değildir ama özel bir Check-Up ile başlar.
  Bilinen normal Check-up kişinin o sanki sağlık durumu hakkında hekime genel bir fikir vermek amacıyla yapılan, şeker ****bolizması, kan sayımı, karaciğer fonksiyonları, böbrek fonksiyonları, tiroid fonksiyonları, kolestrol, kan yağlarının tespitini içeren kan testleri ile muayeneden oluşur. Anti-Aging check-up kapsamında ise bu yapılan testlere ek olarak, vitamin-mineral düzeyleri, antioksidan kapasite ölçümü, detaylı hormon taraması, osteoporoz, menopoz-andropoz tespiti, immün (bağışıklık) sistem değerlendirmesi, tümör marker (belirleyici) taraması vb. ileri testler yapılır. Bu tarama sonuçları da hekime kişinin sağlık durumu ve hastalık riskleri konusunda çok daha net bilgi vererek teşhis ve tedavi imkanı sağlar. Check-up, koruyucu hekimliğinin ikincil koruma aşamasında yer alan bir sağlık taraması iken Anti-Aging uygulaması bireyleri hem birincil, hem de ikincil koruma anlamında değerlendiren ve üçüncül korumaya ihtiyaç bırakmamayı hedefleyen çok önemli bir uygulamadır.
   

 2. Dine

  Dine Özel Üye

  [​IMG]
  Zamanla ciltte oluşan yıpranmaları anti aging losyonlar ile gidermeye çalışılıyor..Bunlar kırışıklıklarınızı yok etmezler ancak geciktirirler yada azaltırlar. Nemlendiriciler ise uv ışınlarına karşın koruyucudurlar..Ancak içinde E ile C vitaminleri retinol gibi antioksidanlar bulunması önemlidir..Çinko ve magnezyum cildin nemini tutarlar….C vitamini cildinizi gergin tutarken E vitaminide serbest radikalleri engeller.
  Alından göz altı kırışıklıklarına kadar olan yerleri kremler ile giderilme imkanı varken anti aging ürün kremlerin ücretleri biraz pahalıdır.Kırışıklıklar orta yaşlardan sonra başladığı için serum kullanmaya bu yaşlarda başlamalısınız..Cildinize göre rahatlatıcı serumlar seçin..Günde iki defa uygulayın.. Daha sonra nemlendirici yada bakım kreminizi kullanmalısınız..Ayrıca her haftada peiling yapabilirsiniz…
  Cildinizin temiz olması demek daha güzel ve pürüzsüzlük demekdir.Kirlerden ve ölü hücrelerden arınan deriniz daha çabuk yenilenecek ve parlak gözükecektir…Ayrıca cildinize göre bakım yapmanız şarttır..Herkesin kendisine göre krem seçmesi önemlidir.Ayrıca kurutucu sabunlardan uzak durmalı nemlendirici içeren ürünlerle temizlemelisiniz…Kendinize göre cilt bakımı yapmak için uzmanlara görünmelisiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş