Antalya - Muratpaşa - Necati Dölen Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Antalya - Muratpaşa - Necati Dölen Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalya - Muratpaşa - Necati Dölen Lisesi

  Okulumuz 1991 – 1992 Eğitim Öğretim Yılında hizmete girmiştir. Okulumuza, okulu yaptıran hayırsever Sayın NECATİ DÖLEN’İN adı verilmiştir.

  Okulumuzun ilk (kurucu) müdürü, halen Necati Fatma Dölen İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yapan Sayın Adil ONARAN dır. Daha sonraki yıllarda sırasıyla; Sayın Hüseyin KAHRIMAN, Sayın Osman SÜREN, Sayın Halil ÖZALP okulumuzun müdürlüğünü yapmışlardır. Halen okul müdürlüğü görevini Şeref SARICA yürütmektedir.

  Okulumuz, kuruluş yılı olan 1991 – 1992 Eğitim – Öğretim Yılından bu yana 1400 civarında mezun vermiştir. Mezunlarımız Doktor, Avukat, Mühendis, Öğretmen, Hemşire, Teknik Eleman olarak toplumun çeşitli kesimlerinde görev yapmakta, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktadırlar.

  Okulumuz halen, FKB ve Bilgisayar laboratuarları, küçümsenemeyecek sayıda kitabı olan bir okul kütüphanesinin yanı sıra, 9 derslikte, 600 öğrencisi, 30 öğretmeni ile ilimiz ve ülkemiz gençliğinin eğitimine katkılarını sürdürmektedir.

  Okulumuzun adını taşıdığı Sayın Necati DÖLEN, 1912 yılında doğmuştur. Disiplinli, Azimli, dürüst ve çalışkanlığı sayesinde 1932 yılında kendisine ait bir iş yeri açmayı başarmıştır. Kısa zamanda iş yaşamında büyük aşama kaydetmiştir. Mesleğinde kendisini daha da geliştirmek için, Avrupa ülkelerinin yanında, Kıbrıs, Amerika ve Japonya ya gitmiştir. 1967 yılında hac görevini yerine getiren Sayın Necati DÖLEN yenilikçi, bilime değer veren bir kişiliğe sahiptir. Sayın Necati DÖLEN, 22 Mart 1999 tarihinde vefat etmiştir.


  OKULUMUZUN VİZYONU;

  ÖZGÜR DÜŞÜNCEYE SAHİP, BİLİMİN ÖNCÜLÜĞÜNE İNANMIŞ, KATILIMCI, ÜRETKEN, HOŞGÖRÜLÜ, İNSAN VE YURT SEVGİSİ TAŞIYAN, İNSANİ ERDEMLERİ AHLAKİ YAPININ TEMELİ SAYAN, ULUSAL VE EVRENSEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKAN, BU DEĞERLERLE BÜTÜNLEŞMEYİ İLKE EDİNEN, GÖREV VE SORUMLULUK BİLİNCİ İÇERİSİNDE, PLANLI HEDEFLERİ VE İLKELERİ OLAN BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Antalya Muratpaşa Necati Forum Tarih
Muratpaşa İlköğretim Okulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Kasım 2010
Antalya - Muratpaşa - Antalya Spor Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Antalya - Muratpaşa - Levent Aydın Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Antalya - Muratpaşa - Gazi Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Antalya - Muratpaşa - Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş