Antalya - Demre - Demre Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Antalya - Demre - Demre Anadolu Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalya - Demre - Demre Anadolu Lisesi  1995-96 Eğitim Öğretim yılında Kale Çok Programlı Lisesinin bünyesinde iki hazırlık sınıfı ile eğitim ve öğretime başlamıştır. O yıllarda Anadolu Liselerine ilkokuldan sonra öğrenci alındığı için sadece ortaokul kısmı ile eğitim ve öğretime başlamıştır. İlk yıl 70 öğrencinin kaydı yapılmış ve 2 Hazırlık sınıfı oluşturulmuştur. 6 ay Kale Çok Programlı Lisesinin bünyesinde eğitime devam ettikten sonra Yunus Emre İlköğretim Okulu bahçesindeki eski ilkokul binasına taşınmıştır.
  1998-1999 Eğitim Öğretim yılında okulumuz İlmek Mahallesi, Özel İdare arkasındaki şu anki yeni binasına taşındı. Milli Eğitim Bakanlığınca okulumuz adına tahsis edilen bu bina çevre düzenlemesinin yetersiz olmasına karşın son derece çağdaş ve uzun yıllar okulumuzun ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Bu yapı zeminle birlikte 4 kat olarak hizmet vermektedir. O yıllarda okulumuz ders araç gereçleri ve donanım açısından yetersizdi. Yeni binamızın eksiklikleri velilerimizin, öğretmen ve idarecilerin özverili çalışmaları ile kısa zamanda giderilmeye çalışıldı.
  İlçemizin adının değişmesine müteakip 2006 yılı Mayıs ayında okulumuzun Kale Anadolu Lisesi olan ismi, Demre Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
  Kurumumuz eğitim olanaklarının çağdaş, gelişmiş yapısıyla, sağlam misyon ve vizyonuyla sadece eğitim bölgesinde değil tüm Akdeniz Bölgesi’nde adını duyurmayı ve başarıyı hedefleyen bir okuldur.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Antalya Demre Demre Forum Tarih
Yusuf Ozek İlköğretim Okulu Demre Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010
Yunus Emre İlköğretim Okulu Demre Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010
Yaylakaya İlköğretim Okulu Demre Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010
Üçağız İlköğretim Okulu Antalya Demre Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010
Rahmı M.koc İlköğretim Okulu Demre Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş