Antakya Ottoman Palace

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Antakya Ottoman Palace konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antakya Ottoman Palace

  [​IMG]

  SARAY KEYFINDE TATIL​


  Modern insanın sürekli bir yere, bir şeye, birisine yetişme telaşı, iş stresi, trafik ve stresle boğuşma çabası sırasında rutin ve gündelik işleri ertelememek için ertelediği şey aslinda kendisidir. Tüm bu koşuşturma içerisinde ise, dinlenmek ve kendisini dinlemek ister. Iste Ottoman Palace size bu firsati sunuyor;“Sağlıklı” bir tatilin adresi olan otelde hem tarih, hem turistik, hem kongre hem de sağlık turizminden bir arada faydalanmanız, bir tatili diğerinden vazgeçmeden geçirmeniz mümkün. Tatil alışkanlıklarınızı sadece yaz aylarına sıkışıp kalmak zorunda bırakmadan devam ettirebilir, hemde bunu yaparken beş yıldızlı bir hizmet kalitesini tecrübe edebilirsiniz.

  ANTAKYA; MEDENIYETLER ŞEHRI​


  Antakya, adeta sihirli bir kapıdan girilen mistik ve büyülü bir coğrafyanın parçasıdır. Buraya nereden gelmiş olursanız olun milattan öncesinden başlayan tarihi mirasların rengi, kokusu, dokusu sizde tanıdık ve bilinmez, yakın ve uzak acı ve tatlı hüzünlü ve eğlenceli bir tortu bırakacaktır. Bin yılı aşkın zamanların üzerinizdeki bu çelişkili tortular, gördüklerinizi sadece tarihi eser olmaktan çıkartacak ve görülen olmaktan fazlasını sunacaktır.

  Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Antakya, bütün dinleri, kültürleri bir arada barındıran bir şehirdir. Birçok çağa, savaşa, olaya karşı dimdik ayakta kalarak direnen Antakya, bu kültür mozaiği içinde bugünlere kadar gelerek kendini kanıtlamıştır.

  M.ö dönemlerden başlayan sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin en nadide eserlerini hala bünyesinde barındıran Antakya, tarihi sayfa sayfa bir nakkaş gibi önümüze sermektedir.

  OTTOMAN PALACE​


  Otelin isminin büyüklüğüne yaraşır bir şekilde tasarlanmış ve dizayn edilmiştir. Otel, turizm bakanlığından tescilli tek beş yıldızlı oteldir. Beş yıldıza yaraşır bir hizmet anlayış ve kalitesiyle otel , tamami suite toplam 252 oda, 650 yatak kapasitesine sahiptir.

  Otelin Yeri

  Hem tarihi hem doğal güzellikleriyle son derece önemli bir coğrafyada yer alan otel şüphesiz yerinin ve konumunun da bu tarihi ve coğrafi güzellikleri siz konukları için yakın hale getirecek bir noktada olması kaçınılmazdır. Otel, şehir merkezine 10 km ve hava alanına sadece 12 kilometre uzaklıktadır.

  Faydaları

  İnsanoğlunun şifa amaçlı su kullanımı yüzyıllar öncesine kadar uzanmaktadır. Sudan içerek, buharıyla, içine girip yüzerek ve başka birçok şekilde fayda sağlanmaktadır. Termal özelliğe sahip olmayan su dahi insanın yorgunluğunu alır vücudundan elektrik atmasına fayda sağlar ve temizleyip arındırırken dünyada en yüksek mineral değerlere ve özelliklere sahip suyla(1 litrede 29.317 mg) haşır neşir olmanızın size neler kazandıracağını varın siz düşününün. Sağlık bakanlığınca da onaylı olan mineral suları tam 19 hastalığa çare olmaktadır.

  Otel bünyesinde bulunan şifalı suyun içerisinde bulunan iyodür adlı mineral 1 litrede 15 mg dır, dünyada sadece Almanya'da 1 litrede 6 mg olarak bilindiğini varsayarsak eşi ve benzeri yoktur. Ayrica thermal suyunda bulunan iyodur anti oksidan etkisi yaparak cildinizi yaslanmaya karsi koruyarak cildi yeniler. Dunyanin bircok yerinde thermal tesisleriyle unlu olan Romanyada bile Termal tesislerdeki ortalama mineral orani 2900 iken Ottoman Palace'ta 29317,121 yani tam olarak 10 katidir. Suyun sıcaklıgı 43 derece olup tesislerimizin SPA bolumunde volkanik Taş, klasik ,anti-selülit, shiatsu, thai, refleksoroji, deniz kristalize tuzlariyla, çam yagi ve deniz tuzu Masajlari, Cleopatra, Flower, Uzum suyu Banyosu Chocolate ve Thalassoterapi Bakımı yapilmaktadir.

  SPA bolumu sizlerin ailece daha rahat edebileceginiz sekilde; Bayan ,Erkek, karisik ve özel aile banyolari olmak üzere 4 ayri bölümden oluşmaktadir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Antakya Ottoman Palace Forum Tarih
Hatay Antakya Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Hatay Tanıtımı 27 Kasım 2012
Antakya Kuşatması Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 10 Aralık 2011
Harun Antakyalı Kimdir - Harun Antakyalı Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 21 Haziran 2011
Antakya - Antakyanın ( Hatayın) Yöresel Kıyafetleri Akdeniz Bölgesi 11 Aralık 2010
Antakyanın Yemek Kültürü - Hatay Mutfak Kültürü Hatay Tanıtımı 3 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş