Anneye Dua

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda =FiRaRi tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  Anneye Dua konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANNEM'E DUA
  Yüce Rabbim Artık genç değilim ve arkadaşlarımın anneleri tek tek ölmeye başladı. Arkadaşlarım annelerinin değerini anladıklarında bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar.
  Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var. Onun değerini her geçen gün daha iyi anlıyorum. Annem değil ben değişiyorum. Yaşım ilerledikçe onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum. Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum ne yazık oysa duygularımı kaleme almak ne kolay.
  Bir evlat kendisine yaşam veren annesine nasıl teşekkür edebilir? Bir çocuk büyütürken gösterdiği sevgiye sabra ve onca çabaya? Bebekken arkasından koştuğu asabi bir ergeni anladığı her şeyi bildiğine inanan üniversite öğrencisini hoş gördüğü için şükranlarını nasıl dile getirebilir? Kızının annesinin ne kadar akıllı bir insan olduğunu anladığı günü sabırla beklediği için nasıl minnet duyabilir? Anne olmuş bir evlat hala kendisine annelik yapan bir insana nasıl teşekkür edebilir? Her zaman öğüt vermeye hazır olduğu halde istendiğinde ya da gerektiğinde sessiz kalmayı başardığı için..
  Binlerce kez söyleyebileceği durumlarla karşılaşmasına karşın "Ben sana dememiş miydim?" demediği için.. Kendisi olduğu için.. Sevgi dolu düşünceli sabırlı ve bağışlamayı bilen kendisi olduğu için nasıl teşekkür edebilir? Allahım Senden onu hakkettiğince kutsamanı istemekten başka bir şey gelmiyor elimden.. ...ve onun bana örnek olmasında bana yardımcı olmana şükretmekten başka.
  Kendi çocuklarımın gözünde annemin benim gözümde olduğu kadar iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum Allahım.

  Bir kız evlat
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Allah razı olsun paylaşım için tşk..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anneye Forum Tarih
Anneye mektup örneği kısaca Edebi Türler Halk Edebiyatı 18 Nisan 2014
Hz. Muhammed'in doğumu ve süt anneye verilişi Peygamber Efendimiz (S.A.V) 24 Ocak 2012
Doğum Günü Mesajları Anneye Sms Sözleri - Hazır Mesajlar 22 Mart 2011
Anneye Dua - Anneler Günü Hikayesi Masallar-Hikayeler-Destanlar 29 Nisan 2010
Hamilelik egzersizinin bebeğe ve anneye faydasi Gebelik ve Annelik 26 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş