Annelerin Mutlaka Yapması Gerekenler

'Gebelik ve Annelik' forumunda Siraç tarafından 31 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Annelerin Mutlaka Yapması Gerekenler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Annelerin Mutlaka Yapması Gerekenler

  Annelerin Yapması Gereken Şeyler

  Bir annenin işi asla bitmez. Gece gündüz küçük büyük birçok sorunla ilgilenir.

  Siz belki 'Süperanne' olabilirsiniz ancak hiç kimse fazlasını kaldıramaz. Programınızda kişisel ihtiyaçlarınıza da yer vererek kendinizi ihmal etmeyebilirsiniz. Bunu 'anne gezileri' düzenleyerek yapabilirsiniz.

  [​IMG]

  İşte yapmanız gerekenler..

  Başlangıç için: Önce suçluluk hissinden kurtulun. Anneler de zaman zaman çocuklarından bir süreliğine ayrı kalarak dışarı çıkabilir evden 2-3 günlüğüne uzaklaşabilir. Bu aileyle beraber yapılan seyahatlere benzemez. Kendi kendize izin verdiğiniz için suçluluk hissetmeyin. Bu zamanı ilginizi ne çekiyorsa onları yaparak geçirin. Ufak bir şehir turu müze ziyareti ya da hobi kursları gibi sizi mutlu eden ve eve döndüğünüzde aile bireylerine sevgi dolu davranacağınız organizasyonlar yapın.

  Arkadaşlarınızla buluşun: Sevdiğiniz insanlarla birlikte olmak olup bitenlerden haberdar olmanızı ve karnınız ağrıyana kadar gülmenizi sağlayacak. Yakın çevrede oturan arkadaşlarınızla yürüyüş yapmak uzakta oturan yakınlarınıza düzenli ziyaretlerde bulunmak tartışma yaratan sıkıcı konular dışında eğlenceli şeylerden konuşmak iyi olabilir. Arkadaşlarınız bu teklifinizle ilgilenmiyorsa aldırmayın. Tek başınıza hayaller kurarak ya da kadınlara yönelik turlara katılabilirsiniz.

  yaşadıklarınızı paylaşmak iyi hissetmenizi Düzenli hale getirin: Anne gezileri genellikle kısa sürer. Çocuklardan ve aileden uzak en az 3 gün geçirmek yararlıdır. Bu zamanı sadece kendiniz için planlayın. Yaptıklarınız stresten uzak kalmanızı sağlamalı bu yüzden planlı hareket etmelisiniz. Bazıları anne gezilerini geleneksel hale getirirler.

  Gitmeye hazır olun: Çocuklarınıza evden bir süre uzak kalacağınızı baba olarak kendini tanıma ve çocuklarıyla özel bir vakit geçirme fırsatı olarak sunabilirsiniz. Çocuklarınızdan ayrılacağınız için endişeye kapılabilirsiniz kendinize zaman ayıracağınızı en az birkaç hafta önceden anlatın. Onlara artık bu kısa gezileri düzenli olarak yapacağınızı söyleyin. Bu günleri onlara yetişkinlerin oyun için buluşma günü olarak anlatabilir ya da birkaç günlük kamp olarak açıklayabilirsiniz. Eşinize de bu organizasyonu ancak unutmayın aileniz de sizsiz ne yapacaklarını öğrenme fırsatı bulmuş ve sizin onlar için yaptıklarınızın kıymetini anlamış olacaklar.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Annelerin Mutlaka Yapması Forum Tarih
Emziren Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler Gebelik ve Annelik 19 Aralık 2011
Cennet annelerin ayaginin altindadir İslamda Aile ve Kadın 23 Mayıs 2011
Hamile ve Emziren Annelerin Kullanmamasi Gereken Bitkiler Nelerdir? Gebelik ve Annelik 11 Ocak 2011
Emziren Annelerin Beslenmesi Gebelik ve Annelik 7 Eylül 2010
Cennet Annelerin Ayağı Altındadır Dini Resimler 9 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş