Anneannelerin eşyaları modern dünyaya taşınıyor

'Dekorasyon' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 18 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Anneannelerin eşyaları modern dünyaya taşınıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Dekorasyonda bu kış hakim olacak çizgiler belli oldu. Yeni trend, eskiyi yorumlayıp yeni çizgilerle buluşturmak! Renk olarak beyaz yerine siyah, malzeme olarak ise ahşap yerine plastik ve lake gözde olacak.

  Yazın hakim olan cıvıl cıvıl renkler her sene olduğu gibi bu kış da tahtını koyu renklere teslim ediyor. Geçen yıl kullandığımız anne ve anneannelerimizden kalma eski eşya ve objeler bu yıl da popülerliğini koruyor ancak bir farkla; bu yılın trendi eski mobilyaları olduğu gibi kullanmak yerine onları biraz olsun modernize edip mekana uyarlamak. Geçtiğimiz sezon ışıl ışıl taşlarıyla bulunduğu mekanlara oldukça gösterişli bir hava katan kristal taşlı avizlerin yıldızı bu kış sönüyor. Birkaç sezondur özellikle genç kesim tarafından pek de tercih edilmeyen halıların, talihi yine aynı... Kreatif direktörler Sandra Arslanoğulları ve Seda Uçar, dekorasyondaki yeni trendler hakkında bilgi verdi.

  Kristal avize artık yok!

  Seda Uçar: Son birkaç senedir dekorasyonda net bir şey yok! Önümüzdeki sezonun trendi bu olacak diyemiyoruz. Fakat yaptığımız araştırmalara göre bu kış siyah renk hakim olacak. Geçen yıl hafif hafif başlayan eski mobilyaları ya da ürünleri modernize edip kullanmak, bu yıl daha da yaygınlaşacak. Ama biraz daha minimalize hatlara sahip olacaklar. Mesela kara tahtalar yıllardır kullanılmıyor. Bu tarz ürünler bir şekilde dekorasyona yedirilecek.

  Sandra Arslanoğulları: Bu sene daha natürel, daha sade, daha yumuşak geçişler hakim dekorasyonda... Yazın her yerde görmeye alışık olduğumuz beyaz, kış aylarına doğru yerini siyaha bırakacak. Ayrıca gümüş, :):):):)likler ve griler çok moda...

  S.A.: Geçen sene kristal taşlı avizeler vardı. Abartılı şekilde her yerde kullanıldı. Ama bu da çabuk tükendi. Ben bu sene kristal avizenin moda olacağını zannetmiyorum. Mutlaka kullanan kişiler olacaktır. Ama trendler içinde daha soft şeyler var. Mesela modern bir avize ve klasik bir koltuk gibi...

  S.U.: Malzemelerde lake, plastik, :):):):)l ayrıca kabartmalı :):):):)ller çok moda. Kabartmalı :):):):)ller daha çok aksesuvarlarda, mobilyalarda ise renkli lakeler ön plana çıkıyor. Kış olduğu için çok fazla ahşap ve diğer doğal malzemeler pek tercih edilmez. Koyu renkler hakim ama çok renkli parça parça kumaşlarla kaplanmış iddialı koltuklar da var.

  Japon yataklar out oldu

  S.A.: Duvar kağıtları da birkaç sezondur çok popüler... Geçen sene ve bu sene ise altın çağını yaşıyordu. Bu trend devam edecek.

  S.U.: Bu sene mekanlarda bütünlük revaçta olacak. Bir mekanda pek çok farklı detayın birlikte kullanılmasının eskidiğini düşünüyorum. Örneğin beyaz bir mekansa her şey beyaz olacak. Boya ve duvar kağıtları da tek tip ve desensiz olacak.

  S.A.: Japon yatakları out oldu. Biraz daha ihtişamlı yataklar var. Yatak başları uzadı, kat kat yastık ve yorganlar kullanılmaya başlandı. Yatak başlarının üzerinden tüller sarkıyor. Bu tarz her kişinin evinde kullanabileceği bir sistem olamıyor. Ancak 4 tane çıtayı yatağınızın başına asıp üzerinden tüller sarkıtarak bu görünümü sağlamak mümkün.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anneannelerin eşyaları modern Forum Tarih
Türklerin kurganlara ölünün şahsi eşyalarını koymalarının nedenleri nedir? Tarihi Bilgiler 15 Ekim 2016
Kişisel eşyalarımız nelerdir kısaca Eğitim Bilgileri 28 Eylül 2014
Kişisel eşyalarımızı nasıl kullanmalıyız? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Şubat 2014
Kişisel eşyalarımızı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Şubat 2014
Kişisel eşyalarımızı kullanırken neden özenli olmalıyız? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş