Anne KÖpek

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda maviboncuk tarafından 17 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Anne KÖpek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Anne köpek karnında yavrusunu taşıyormuş. Bir süre sonra yavrularını doğuracağı güzel bir yuva aramaya başlamış. Aramış taramış, uygun, temiz, rahat bir yer bulamamış. Birden aklına eski arkadaşlarından biri gelmiş.

  Arkadaşı iyi durumda, kulübesi olan bir köpekmiş. Arkadaşına gitmiş ve durumu anlatmış. “Bana birkaç günlüğüne kulübeni verir misin?” demiş. Arkadaşı “ Tabi ki!” demiş. “Zor günlerimizde bir birimize yardımcı olmalıyız” demiş. Hemen boşaltmış kulübesini, anne köpek yerleşmiş.

  Aradan zaman geçmiş. Anne köpek yavrulamış. Epey bir zaman sonra arkadaşı gelmiş. Anne köpek yalvarmış “Lütfen !” demiş. “ Bir iki gün daha kalmama izin ver. Yavrularım biraz büyüsünler, güçlensinler” Arkadaşı “Peki” diyerek ayrılmış yine. Aradan uzunca bir zaman geçmiş. Arkadaşı “Eh, artık büyümüşlerdir” diyerek kulübeye gelmiş. Anne köpek şöyle demiş: “Kulübe mi? Ne kulübesi? Hangi kulübe? Benim hiçbir şeyden haberim yok. Dur, yavrularımı çağırayım, onlar bilirler belki.” Yavrularını çağırmış ama yavru demeye bin şahit gerek. Büyümüş, uzun kuyruklu, heybetli, kocaman köpekler olmuşlar. Annenin arkadaşına hırlayıp dişlerini göstermişler. Arkadaşı bakmış olacak gibi değil, üzgün üzgün ayrılmış oradan.

   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş