Anne Ben Geldim - Serdar Bayraktutan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Anne Ben Geldim - Serdar Bayraktutan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne Ben Geldim - Serdar Bayraktutan kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi
  Anne Ben Geldim

  Serdar Bayraktutan
  · Karakutu Yayınları
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 9789944714068
  · Sayfa Sayısı : 248
  · Etiket Fiyatı : 12.00 TL


  Kitap hakkında

  Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim. Bedenim parçalara ayrılacak;gövdem etrafa savrulacak ve belki de çevrede bulunan birçok masumun kanına girecektim...Daha iyi bir gelecek için yola çıkmışken, daha kötübir pisliğin içine düşmüştüm. Babam, kırsala gideceğimi nereden anlamıştı bilmiyorum ama beni karşısına alarak;"Oğlum, bir gün aklından bu ülkeye ihanet etme düşüncesi geçerse önce Çanakkale'ye git,şehit dedenin mezarını bul, ona bir fatiha oku, ondan sonra ne yaparsan yap,' demişti... İnsanları özgürleştireceğiz diye dağa çıkarttık ve hemen hepsinin hayatını söndürdük.

  Şüphelendiğimiz bir köylüyü evinin içinde dipçiklerle döverken, bir çocuğun bizi izlediğini fark ettim. Babasıyla göz göze geldiler, bu onların son bakışmalarıydı. Kendime şu soruyu soruyorum: "Halk için mücadele böyle mi olmalı?' İnsanlar ölüm orucunda iskelete dönüşmüşken, tıka basa yemek, onlar için sorun değildi. Gültepe'de dört insanın ölümüyle sonuçlanan olayda A.Tayfun Ö.'ün yaptığı yorum çok ilginçti: "Prestij kaybettik.' İnsanların ölmesi sorun değildi; ama kaybettiği prestij canını sıkıyordu... Milyonlarca insanın hayatı terörden etkilendi. On binlerce masum insanın kanı akıtıldı.

  Binlerce genç insan ya terör örgütlerince öldürüldü ya da çeşitli yollarla kandırılarak birer katil haline getirildi... Ailelerinden, sevdiklerinden kopup bu örgütlere katılan gençlerin büyük çoğunluğu kısa süre sonra içine sürüklendikleri çıkmazı fark etse de, artık ne dönecekleri bir evleri ne de yeniden başlayacakları bir hayatları vardı...

  Hem bu çaresizliğe merhem olmak hem de terör örgütlerinin çözülmesini sağlamak Amacıyla son yıllarda yeni yasal düzenlemelere gidildi. İçinde bulunduğu çıkmazdan Kurtulmak isteyen insanlara imkânlar sağlandı. İnsanların hangi koşullarda bu örgütlere katıldığı ve hangi şartlarda buralarda yer almaya devam ettiği konusunda fikir edinildi. Terör örgütü, ne kötü muameleden ne de işkenceden korkuyor. Onu korkutan tek bir şey var: diyalog kurmak!

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anne Geldim Serdar Forum Tarih
Merhaba anne, yine ben geldim Resimli Şiirler 26 Nisan 2009
Anne babanız nelere para harcayacaklarını nasıl belirler madde madde kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Anneler günü paragraf örnekleri kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
Anneler günü sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 26 Ocak 2017
Çocuk eğitiminde anne mi daha çok rol oynar baba mı? Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Ekim 2016

Bu Sayfayı Paylaş