Anlatımlı Değişik Model Örgülü Uzun Hırka

'Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar' forumunda Mavi_inci tarafından 12 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Anlatımlı Değişik Model Örgülü Uzun Hırka konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Değişik Model Örgülü Uzun Hırka - Anlatımlı Değişik Model Örgülü Uzun Hırka

  [​IMG]

  MALZEME: Ankara Tiftik
  RENK NO : 256-195-219-223 (2′şer yumak)
  1182 (3 yumak)
  ŞİŞ NO : 5
  ÖRGÜ ŞEKLİ: Değişik modeller
  AKSESUAR: 4 adet düğme
  Yapılışı:ARKA:
  1182 renk no.lu iplikle 80 ilmek başlanarak 2 diş hara-şo örülür. 20′şer ilmek 18 cm örüldükten sonra örnekler değiştirilir.
  l.Model: Kesme Şeker Modeli 4 ilmek ters, 4 ilmek düz örüldükten sonro, ters örülen ilmekler üzerine düz, düz örülen ilmekler üzerine ters örgü yapılır. 4 sırada bir bu işlem tekrarlanır.
  2.Model: Lastik Örgü: 3 ilmek düz, 3 ilmek ters örülür. 3.Modet Saç Örgüsü: 3 ilmek ters, 6 ilmek düz, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz, 3 ilmek ters şeklinde ilmekler dizilir. 4 sıra örüldükten sonra, 6 ilmek düz örülen ilmekler her 8 sırada bir burulur.
  4.Model: 2′li Pirinç: 2 ilmek ters, 2 ilmek düz … şeklinde ilmekler dizilerek 2 sıra örüldükten sonra ters ilmekler üzerine düz, düz ilmekler üzerine ters örülür, 2 sıra arayla bu işlem tekrarlanır.
  5.Model: Kahve Çekirdeği Modeli: İlk 3 ilmeğin solundaki son ilmek diğer iki ilmeğin üzerinden geçirilip kalan 2 ilmek düz ö-rülürken aralarından 1 artış yapılır, 2 ilmek ters örüldükten sonra aynı işlem tekrarlanır. Arka sırada ilmekler olduğu gibi ö-rülür.
  6.Model: 2 ilmek düz, 2 ilmeğin solundaki ilmek diğer ilmeğin üzerinden geçirilir ve her 2 ilmek düz örülür, tekrar 2 ilmek düz örülürek aynı işlem tekrarlanır. Arka sırada ilmekler olduğu gibi örülür.
  7,Model: (Örnek anlatımı ön yüz üzerinden yapılmıştır] 2 ilmek ters, 1 dolama, 3 ilmek beraber alınır, 1 dolama, 2 ilmek ters, bir dolama şeklinde ilmekler dizilir. 2 sıra düz örülüp aynı model tekrarlanır. Arka sıralarda ilmekler olduğu gibi örülür. 8,Model: 3 ilmek beraber alınır, içinden 3 ilmek çıkarılır şeklinde sıra boyunca örülür. Arka sırada ters örgü yapılır. 1 sıra ha-roşa yapılır, tekrar aynı model uygulanır. 9.Model: Tekli Pirinç: ilk sıra 1+1 lastik örülür. Sonraki sırada ters örülen ilmekler düz, duz örülen ilmekler ters örülür. lO.Modet 2 ilmek birlikte alınarak kesme işlemi yapılır, 1 dolama, 1 ilmek kesme, l dolama…şeklinde sıra tamamlanır. Sonraki sıra ilmekler olduğu gibi örülür. 6 sıra arayla model tekrarlanır. ll.Model: 4 cm 2+2 lastik örülür. Sonraki 4 cm; ters ilmeklerin
  üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine ters örgü yapılır. 4 cm a-rayla bu işlem tekrarlanır.
  Beden boyu 69 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2′şer ilmek kesilip kaldn 76 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 88 cm örülerek bütün ilmekler bir defadd kesilip, bitirilir.
  ÖN:
  1182 renk no.lu iplikle 42 ilmek başlanarak 2 diş haraşo örülür, 20′şer ilmek 18 cm örüldükten sonra örnekler değiştirilir. Beden boyu 54 cm örülerek yaka kesimi için ön orlaaan her 2 sırada bir l’er ilmek kesilir. Beden boyu 69 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2′şer ilmek kesilip kalan 76 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 88 cm örülerek bütün ilmekler Pir aefada kesilip, Pitirilir. Diğer ön ae aynı şekiiae örülür.
  KOL:
  1182 renk no.lu iplikle 75 ilmek başlanarak 2 diş haraşo örü-lür.Arka ve ön parçalardaki gibi şemaya uygun örülür. Kol boyu 51 cm örülerek bütün ilmekler bir aefada kesilip, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
  YAKA VE ÛN BORDUR:
  1182 renk no.lu iplikle 8 ilmek Paslanır. 196 cm haraşo örülür.
  Yaka ve ön bordüre dikilerek bitirilir.
  Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anlatımlı Değişik Model Forum Tarih
Değişik Fiskos Yelek Modeli (Anlatımlı) Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 21 Eylül 2011
Yeni Bayanlar İçin Degişik ve Çok Şık Bir Şapka Şal Takımı Modeli (Anlatımlı Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri 28 Aralık 2010
Dolaylı ve Doğrudan Anlatımlı Cümle, Öznel ve Nesnel Anlatımlı Cümle Örnek Eğitim Bilgileri 9 Temmuz 2013
Ögü Bebek Hırka Modeli - Anlatımlı Bebek Hırkası Örneği El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 17 Eylül 2012
Anlatımlı Tığ İşi Bluz Modeli Yapılışı Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 7 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş