Anlatımlı Bayan Örümcek Şal Modeli - Örümcek Şalın Yapılışı

'El Örgü Örnekleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 31 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Anlatımlı Bayan Örümcek Şal Modeli - Örümcek Şalın Yapılışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anlatımlı Bayan Örümcek Şal Modeli - Örümcek Şalın Yapılışı

  [​IMG]

  Yapılışı

  Örgüye on zincir çekerek başlayın zinciri uçlarından birleştirerek halka yapın. Üç zincir çekin tığa ip dolayın halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi tekrarlayın. Dört zincir çekin tığa ipi dolayarak halka içine batın üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez tekrarlayın. 1 örümcek yapın üzerine 1 örümcek daha yapın. Tığa ip dolayın halkanın ortasına batın üç kerede çekerek çıkın. Aynı işlemi 2 kez daha tekrarlayın. Dört zincir çekin tığa ip dolayarak halkanın içini üç kerede doldurun beş zincir çekip geri dönün tığa ip dolayın halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edin. Dört zincir çekin tığa ipi dolayarak halka içine batın üç kerede çekin aynı işlemi iki kez daha yapın. bir örümcek yapın. Önceki örümceğin ortasına batarak sıkıştırın beş zincir çekin aynı noktaya batın sıkıştırın. Bir örümcek yapın. Tığa ip dolayın daha önce yaptığınız dört zincirin içine batın aynı şekilde doldurun (halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez daha yapın. dört zincir çekin tığa ipi dolayarak halka içine batın üç kerede çekin aynı işlemi iki kez daha yapın) beş zincir çekin. Geri dönün tığa ip dolayın halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi 2ki kez daha yapın. Dört zincir çekin tığa ipi dolayarak halka içine batın üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez tekrarlayın. Bu işlem kenarlarda şalın sonuna kadar devam edecek.
  bir örümcek yapın tığa ip dolayın önceki örümceğin ortasına batın (beş zincirle yapılan halkanın içine) üç kerede çıkın üç zincir çekin tığa ip dolayarak üç kerede çıkın üç zincir çekin. Tığa ip dolayarak üç kerede çıkın üç zincir çekin tığa ip dolayarak üç kerede çıkın. Bir örümcek yapın tığa ip dolayın kenara atlayın (dört zincirin içine daha önce yaptığınız kenar işlemlerini tekrarlayın). Beş zincir çekin dönün kenar işlemlerini uygulayın bir örümcek yapın beş zincirler yeni motiflerin başlangıç yeridir. Bu şekilde başlangıç ve kenarları oluşturduktan sonra bir sırada onaltı motif oluncaya kadar örgüye devam edin.

  Kenar oyası: Uzun kenarın uçundan ipi şala tutturun on zincir çekin ve zinciri biraz bol bırakın. Altı zincir çekin tığa dört kere dolayın bol deliğe batın dört ya da beş kerede çekin zincir boyunca aynı işlemi yedi kez yapın ve son ilmekleri tığ üzerinde toplayın. Sonuncusunu yaptıktan sonra tığ üzerinde topladığınız tüm ilmeklerin hepsini birden tek zincirde toplayın ve zinciri sıkıştırın.
  On zincir çekin biraz boşluk bırakarak kenara tutturun. Aynı işlemleri tekrar ederek şalın kenarını tamamlayın.  Alıntıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anlatımlı Bayan Örümcek Forum Tarih
Anlatımlı Çok Şık Hırka Şeklinde Bayan Kazağı Modeli Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 16 Şubat 2011
Anlatımlı Bayan Yarasa Kollu Suveter Modeli Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 17 Ocak 2011
Anlatımlı Çok Şık Örgü Bayan Şal Örneği El Örgü Örnekleri 10 Ocak 2011
Anlatımlı Çok Şık Örgü Bayan Pelerin Modeli Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 10 Ocak 2011
Bayanlar İçi Harika Kulaklı Yapılışı Kolay Bere Modeli (Anlatımlı) Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş