Anlatımlı İki Renkli Çok Şık Bebek Yeleği Modeli

'El İşi Çocuk Bebek Örgüleri' forumunda Mavi_inci tarafından 16 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Anlatımlı İki Renkli Çok Şık Bebek Yeleği Modeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anlatımlı İki Renkli Çok Şık Bebek Yeleği Modeli

  [​IMG]

  1. sıra: beyaz renkli kısmı ilk önce düz olarak örüyoruz.şişi öne dogru batarak örülüyor burası.örnege şişte başlarken etek kısmı dan yakaya dogru örülüyor.

  2.sıra: arka sıra örülürken yine şişi öne dogru örülürken üstteki şekil oluşucak. 3.sıra: şimdi 2 kes 1 şişe dola (ARTTIR) 2kes şiş sonuna kadar bu şekilde devamediliyor.şişin son beyaz renk ilmegi 1 tane kalıcak onu tekli olarak ör örneğin önkısımda oluştuğunu söyliyelim.şişi üst kısma dogru batırarak örülecek. 4.sıra: bu işlem yapıldıgında arka yüzdeyiz,öne dogru şişi batırarak örüyoruz. işte örnek böyle olucak. açıklamalarımda biraz zorlanıyorum doğrusu.örmek benim için çok kolay,anlatmakda okadar zor. zaten ögretmek bir kabiliyet işidir kabul ediyorum.

  2.KISIM: ARADA KALAN YEŞİL RENKLİ DÜZ ÖRGÜNÜN YAPIMI. beyaz renkli örgünün arasında kalan beyaz renkli örgüyü ,şişte ilmeklerin 3 kademede örülmesiyle oluşuyor. 1: etek(7 ilmek) kısmını örüp 30 ilmek daha örüyoruz şişi çevirip geriye dönerek 30 ilmegi örüp etek kısmına dönüyorsunuz. 2.kısım: etek(7 ilmek ) + 30 ilmek + 10 ilmek örülüp,şişi geriye çevirip arkasını örerek etek kısmına dönüyoruz. 3: etek(7ilmek) + 30 ilmek + 10 ilmek + 27 ilmek +yaka(7 ilmek) .şişteki ilmeklerin sonuna kadar örüp geriye dönüp arkasınıda örüyorsunuz.

  3.KISIM:ETEK VE YAKA KISIMLARININ YAPIMI. etek kısmını hem ön hem arka örülürken,örücez.etek kısmı haroşa olarak devam adice için örneklerden ayrı olarak haroşanın gidişinide takip etmemiz gerekicek. beyaz renkli kısmı ördük.şimdi sıra etek kısmına geldi.beyaz renkle yeşil renkli yünleri yerdeğiştiricez. çapraz olarak birbirlerine doluyoruz. beyaz rengi bırakıp yeşil renkli ipi elimize alıyoruz. renklerin yer değişmesi sırasında yünlerimiz biraz karışabiliyor. beyaz renkli iple haroşanın gidişine göre örüyoruz. tekrar dönüş yaptığımızda yeşil rengi örüp beyaz renkle yine arka kısımda çapraz yaparak yer degiştiriyoruz. burda amacımız örgüyü birbirine bağlamak. renk değişikliğinde birbirine kaynaşmazsa etek ve örgü kımı birbirinden ayrılır büyük delikler oluşur. 2. YAKA:. yaka kısmını sadece yeşil ara modelini yaparken,şişin tamamını ördügümüz sırada örüyoruz. beyaz renkli modeli örerken yaka kısmına gelince yakayı örmeden geri dönüyoruz. yaka kısmını çok örmüyoruzki yaka geniş olmasın.ön kısımlarda ve kol kısımlarında daha sık örülüyor.

  BEBEK YELEGİMİZİ ÖRMEYE BAŞLIYORUZ. -81 ilmek atarak yeşil renkle yeleğimize başladık. -4 sıra haroşa ördük. (5 ilmek ten başlayarak ilik açıp ilikler arası 15 ilmek aralık bıraktık.) -7 ilmek etek + 67 ilmek örnek kısmı + 7 ilmek yaka olarak ayırdık. -etek + beyaz örneklik ( 67 ) kısmı yaptık. -arada yeşil renkli kısmı ördük. etek ( 7 İLMEK ) + 30 İLMEK etek(7) + 30 ilmek + 10 ilmek etek 7+ 30 ilmek + 10 ilmek + 27 ilmek + yaka - tekrar beyaz renkli kısmı ördük Bu şekilde 8 sarı model örerek ilerledik. 8 beyaz renkli modeli ördükten sonra yeşil renkli modele yaka kısmına kadar örüyoruz. yakadan etek kısmına doğru 27 ilmek örüyoruz.burda bekliyoruz. KOL: şimdi kola başlıycaz. yaka+ 27 ilmek ördükten sonra 7 ilmek artırıyoruz. artık etek kısmını örmiycez şişte bekleticez. beyaz renkli ipi ister etek kısmından kopartın ister başka yumak kullanın. şimdi 13 yeşil model oluşana kadar kolla yaka bölümünde örgü yapıcaz. beyazların arasındaki yeşil bölümü bir gidiş bir dönüş çalışıcaz.yaka heryeşil renkli bölümde örülecek. kol kısmını bu şekilde ördük.13 beyaz renkli modelimizi yaptık yeşil kısmını yakaya gittik geri döndük.şimdi alt kısımla birleştiriyoruz. beyaz renkli iple yeşil ipi kol kısmındada iplerin degişimine dikkat ediyoruz. terstende görün örülüşünü. şimdi uçta bulunan kolda arttırdığımız 7 ilmeği kesiyoruz. etek kısmında şişte bekleyen ilmeklere devam ederek etege dogru örüyoruz. Beyaz ipi etek kısmına eklemeyi unutmuyoruz. kolu ördük tekrar bedenle birleştirdik. örmeye devam ediyoruz. arka kısımda 16 tane beyaz renkli örnekten yaparak arkayı örüyoruz. ben modelleri beyaz renkli örnekleri sayarak ayarlıyorum sizde kendi yönteminizi uygulayabilirsiniz. ikinci koluda ilki gibi örüyoruz.13 sarı örnek yapıp tekrar birleştiriyoruz. ön kısmı içinde yine diyer ön gibi 8 sarı örnek yapıyoruz. 8.örnekten sonra direk ön kısmın horoşasına başlıyoruz. bu kısıma ilik açmıyoruz. işte sonunda yelegimiz bitti.kol kısmını içerden dikin.düğmelerini,yaka kımına bağcık ucunada ponpon yaptınızmı yeleğinizi bebeğinize giydirebilirsiniz.Kolay gelsin

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anlatımlı İki Renkli Forum Tarih
İki Renkli Bebeklere Zarf Yelek Modeli - Anlatımlı Bebek Yelegi Modeli El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 15 Aralık 2010
Dolaylı ve Doğrudan Anlatımlı Cümle, Öznel ve Nesnel Anlatımlı Cümle Örnek Eğitim Bilgileri 9 Temmuz 2013
Ögü Bebek Hırka Modeli - Anlatımlı Bebek Hırkası Örneği El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 17 Eylül 2012
Anlatımlı Tığ İşi Bluz Modeli Yapılışı Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 7 Ağustos 2012
İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı Örnekleri Anlatımlı Dantel Örnekleri 3 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş