Ankaralı sanatseverlere müzikal sürpriz

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 21 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Ankaralı sanatseverlere müzikal sürpriz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  “Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, Yüzüncü Yıl Sergileri”nin onuncusu, Ankara’da açıldı. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, 14 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşen açılışta müzikal bir sürpriz yaşandı.

  Bir konser için Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde bulunan Golden Horn Brass Quintet, sunduğu dinletiyle Güzel Sanatlar Birliği “Yüzüncü Yıl” sergisini izlemeye gelen Ankara’lı sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

  2004 yılında Begüm Azimzade tarafından kurulan, Türkiye’nin ilk bakır nefesli beşlisi, Golden Horn Brass, klasik, jazz, pop ve Anadolu ezgilerini yorumlayarak oluşturduğu müzikal sentezle sergiye renk kattı.

  Açılışa katılan Güzel Sanatlar Birliği üyesi 8 sanatçı; Nazan Akpınar, Mürvet Ay, Özlem Kalkan Erenus, F.Gülgün Engin, Serhan Kerestecioğlu, Verjin Şabcı, Feryal Taneri ve Marlen Tekirdağlıcan, sergiyi izlemeye gelen resimseverlere hem sergide yer alan yapıtlar hem de yüz yıllık tarihsel süreci içinde derneğin çalışmaları üzerine bilgiler verdiler.

  Yüz yıllık geçmişi ile kendi alanında bir gelenek oluşturan Güzel Sanatlar Birliği, kurumsal devamlılığa vurgu yapmak amacıyla, yüzüncü kuruluş yılını Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen bir dizi sergi, panel ve konferansla kutluyor ve bu etkinlikleri tüm Türkiye’ye taşımayı hedefliyor.

  Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, E Galeri’de, 31 Aralık 2010 tarihine kadar izlenebilecek sergide, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesi 23 sanatçının yağlıboya, akrilik, özgün baskı ve karışık teknikle hazırlanmış, yüzü aşkın yapıt yer alıyor.

  Haber 7
   

Bu Sayfayı Paylaş